Idén a Bandi Dezső Általános Iskola volt a házigazdája a szavalóversenynek, melyet az Alsó-Kis-Küküllő menti települések harmadik osztályos tanulói számára szerveztünk.
Idén a Bandi Dezső Általános Iskola volt a házigazdája a szavalóversenynek, melyet az Alsó-Kis-Küküllő menti települések harmadik osztályos tanulói számára szerveztünk. A körzeti szakaszra 21 tanuló nevezett be a bonyhai, haranglábi, vámosgálfalvi, szőkefalvi, dicsőszentmártoni és dombói iskolákból, felkészítő tanítóikkal és kísérőikkel együtt.
A vetélkedő célja a vers és versmondás megszerettetése, illetve tehetségek felfedezése volt.
Kilenc órára csillogó szemű „örömszerzők” népesítették be a versenyre kijelölt termet a hallgatósággal együtt.
Popa Ilona igazgató és Tóth Katalin aligazgató üdvözölték a rendezvény résztvevőit, bátorították és biztatták a versenyzőket.
Albu Tünde-Réka óvónő tavaszi hangulatkeltő történettel csalogatta a versmondókat. Ahogy az első tavaszi virág igyekszik megmutatni szépségét, úgy igyekeztek a versmondók bemutatni ajándékba hozott kincseiket, a gyerekeknek szóló magyar verseket. Érdekes témájú verseket hallhattunk. Megismerhettük az imbolygó iskolát, a három patkány balladáját, Mirzáról, a csacsiról, a kutyáról meg a nyúlról hallottunk érdekes történeteket, de a gyerekgondok is megjelentek, pláne, ha kistestvér születik.
Úgy éreztük, hogy az együttlét alatt a verseket ünnepi hangulatúra emelték a versmondók.
Míg a zsűri értékelt, vendégeinket egy kis sétára hívtuk azzal a céllal, hogy megismertessük közösségünk értékeit, melyeket anyanyelvünkhöz hasonlóan ápolni kell.
Szélesre tárt kapuval és mosolygó arccal várta az érkezőket Jenei Ildikó tiszteletes asszony.
A látogatók nagy érdeklődéssel követték a fatoronyról, a templomban, valamint a Bandi Dezső-falumúzeumban hallott ismertetőket. Nem maradtak el a kíváncsiságot kielégítő kérdések sem, melyek arra engednek következtetni, hogy sikerült felkelteni a figyelmet értékeink megbecsülése és védelme iránt.
Visszatérve az iskolába, a szakmai véleményt Tamás Gyöngyi magyar szakos tanárnő, a zsűri elnöke közvetítette, akinek Erdős Rebeka, Peti Tünde, Bényi Ildikó és Szabó Enikő tanítónők voltak a segítségére.
A nyertes tanulók névsora: Hadnagy Jakab, Gedő Sándor Botond és Barabás Örs Tibor, mindannyian Fodor József tanítványai, a dicsőszentmártoni Traian Gimnázium tanulói. Ők képviselik körzetünket a megyei versenyen. Dicséretben részesült Végh Ervin, a vámosgálfalvi Fogarasi Sámuel Általános Iskola tanulója, Pataki Enikő tanítványa.
Végül minden versmondó jól megérdemelt jutalommal: emléklappal, oklevéllel, verseskönyvvel és tanszerrel távozott.
E színvonalas rendezvény nem jöhetett volna létre lelkes támogatók nélkül. Köszönet a szász-bogácsi iskola pedagógusközösségének, valamint iskolánk lelkes tagjainak: Balog Melinda, Dezső Lehel, Enea Adriana, Kendi Ágota, Jenei László Csaba, Madac Camelia, Sebestyén Naomi-Eszter kollégáknak a szervezésben nyújtott segítségért. Külön köszönet Bandi Józsefnek és Vartic Andrei magánválalkozóknak a támogatásért.
Mindenkinek köszönjük a kellemes együttlétet, melyre Cseh Katalin szavai hangoltak rá: „A vers ajándék, melyet meg kell tanulnunk elfogadni és befogadni. Ez a folyamat egyszerre gyötrelmes és gyönyörűséges. A kisgyermek viszont természetes, mert ő még lénye egészével a versben él, annak ritmusában, zeneiségében, szókapcsolataiban.”
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató