December 17-én több mint 200 személyt tüntettek ki Bukarestben Románia Királyi Házának Keresztjével.
Fotó: Bodolai Gyöngyi
December 17-én több mint 200 személyt tüntettek ki Bukarestben Románia Királyi Házának Keresztjével. Az elismerést Mihály király nevében Margit hercegnő adta át 16 csapat szakembereinek az ország 16 kórházából, akik a Colectiv klubban történt tragikus tűzeset áldozatait elsősegélyben részesítették, kezelték. A 16 csapat között vannak a marosvásárhelyi rohammentő-szolgálat orvosai és asszisztensei, akik a külföldi kórházakba való szállítás során a súlyos sérültek ellátását biztosították.
Hétfőn a Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház igazgatója, dr. Puiac Claudiu köszöntötte őket, majd dr. Solomon Radu Bogdan, a csapat vezetője mutatta be a sajtó képviselőinek a keresztet, illetve a csapat tagjait: dr. Pavel Judit Lenke sürgősségi főorvost, dr. Turucz Emília sürgősségi szakorvost, dr. Bartók Tekla és dr. Pavel Florina rezidens orvosokat, Casoni Maria, Páll Attila egészségügyi asszisztenseket és Nagy Sándor Levente orvostanhallgatót. A listán szerepel még Kalányos Sándor önkéntes egészségügyi asszisztens neve is.
Nagyon büszkék a kitüntetésre, amelyet szakértelmükért, bátorságukért, nagylelkűségükért, kötelességtudatukért, az élet, embertársaik tiszteletéért kaptak – mondta a csoport nevében dr. Solomon Radu Bogdan, aki nagy kihívásnak nevezte a feladatot, amit a legjobb tudásuk szerint láttak el.
Érdeklődésünkre elmondta, hogy november 6-án érkezett a felkérés, hogy utazzanak egy négy-öt orvosból és ugyanannyi egészségügyi asszisztensből álló csapattal Bukarestbe, hogy a külföldre szállítandó súlyos betegek folyamatos intenzív terápiai ellátását biztosítsák a repülőút során.
Először november 7-én éjjel kísértek nyolc sebesültet, közöttük öt nagyon súlyosan sérült személyt Brüsszelbe. Éjszaka volt, hideg volt, be kellett rendezni a repülőgépet, hogy a sebesültek gépekkel biztosított életműködései folyamatosak legyenek. Miután sikerrel megjárták az utat, kiderült, hogy még egyszer repülniük kell. Ezúttal egy kézilabdapálya nagyságú NATO-repülőgépet kellett minden szükségessel ellátniuk, felszerelniük, hogy a tíz sérültet, köztük hat súlyos, életveszélyes állapotban levőt az Egyesült Királyságba és Norvégiába szállítsák. Az öt rendkívül nehéz nap nagyon tanulságos volt számukra, jó volt az együttműködés a csapat tagjai között, és elégtételt jelent, hogy a vállalt feladatnak eleget tettek, de azt szeretnék, hogy ilyen súlyos balesetek ne történjenek – mondták a sorra megszólaló orvosok és asszisztensek.
– Köszönöm minden csapattársnak, hogy ezt a feladatot sikerült hiánytalanul teljesíteni, és örvendek az elismerésnek is, de a harc mezején csak az életmentésért folytatott küzdelem számít, az, hogy érdek nélkül, embertársi szeretettel szolgáljuk azt, aki rászorul a segítségre – mondta dr. Pavel Judit Lenke.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató