2024. május 1., szerda

Németország válogatottja nyerte a magyar–szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó-Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi ljubljanai fináléban 1-0-ra legyőzte a portugál csapatatot.

A sorozatban harmadik döntőjükben szereplő németek 2009 és 2017 után harmadszor hódították el a korosztályos Európa-bajnoki címet.

A találkozó egyetlen gólját Lukas Nmecha szerezte.

A portugáloknak ez volt a harmadik döntőjük az U21-es Eb-k történetében, de 1994 és 2015 után újra elbuktak.

U21-es labdarúgó-Európa-bajnokság:

* negyeddöntő: Spanyolország – Horvátország 2-1, Hollandia – Franciaország 2-1, Portugália – Olaszország 5-3, Dánia – Németország 2-2 – 11-es rúgások után 5-6

* elődöntő: Spanyolország – Portugália 0-1, Hollandia – Németország 1-2

* döntő: Németország – Portugália 1-0

Fotó: A döntő torna közösségi oldala

Kikapott a román olimpiai csapat

Az ötkarikás játékokra készülő román U23-as labdarúgó-válogatott 1-0-ra kikapott az ugyancsak olimpiai résztvevő Mexikótól a marbellai edzőtáborban. A találkozó egyetlen gólját Angulo szerezte a 76. percben. A román csapat az ugyancsak tokiói szereplésre készülő ausztrálokkal mérte össze erejét tegnap este, a lapzártánk után rendezett mérkőzésen.