2024. május 1., szerda

XVII. tavaszi futóverseny

A hét végén 17. alkalommal rendezték meg a tavaszi terepfutóversenyt.

A hét végén a Maros Megyei Sport- és Ifjúságügyi Igazgatóság, a Szovátai Polgármesteri Hivatal, a helybéli hegyimentő-szolgálat, a Sylk Design, a Danubius, Hefaistos szállodák, a Kicsi Gomba vendéglő, a Sora benzintöltő állomás, az Elixon áruház, a Szántó Fülöp pékség, Szabó Árpád, az Alvitrans Kft. és a Statex Kft. hozzájárulásával a 17. alkalommal rendezték meg a tavaszi terepfutóversenyt. A hagyományos versenyre 216-an neveztek be, ezek közül 212 résztvevő ért célba. A legfiatalabb benevező az 5 éves Vatra Dornei-i Prasneac Alexandru, a legidősebb a 87 éves konstancai Petcu Traian volt. A képletes célszalagot a medgyesi Boldi Bogdan szakította át. A leggyorsabb szovátai versenyző Kozomos Lajos volt.

A következő versenyzők nyertek korcsoportonként: Moldován Szabolcs, Kulcsár Anna-Mária, Anghelus Carmen Cristina, Soós Levente, Kozomos Lajos, Kacsó Domokos, Szőcs Tímea, Lőrinczi Hajnal, Fülöp Szabolcs, Bíró Tamás, Dósa Ágnes. A tatai sportolók eredményei: I. Gerlei Tamas, II. Kubik Zsolt, III. Mészáros János – tájékoztatott Kulcsár Zoltán, a verseny szervezője.