2024. május 1., szerda

Spanyol dominancia jegyében zajlott az Olasz Nagydíj tegnap a mugellói ringen: mindhárom géposztályban ibériai versenyző nyert, ám csak a legkisebbek között volt ez papírforma szerinti eredmény.

A 125 cm3-esek között a magyar Sebestyén Péternek (fotó) nem volt jó napja, a versenyt a 32. pozícióból kezdő motoros a 11. körben bukott, és kiesett az idei gyorsasági motoros világbajnokság nyolcadik fordulójának számító versenyen. A futamot a vb-pontlistán is tetemes előnnyel vezető Nicolas Terol nyerte, aki szezonbeli ötödik győzelmét szerezte meg nagy harcban a francia Johann Zarco előtt.

Szoros versenyt hozott a Moto2-es futam is, melyet az újonc Marc Marquez nyert meg, alig 7 század másodperccel a vb-pontlistát vezető német Stefan Bradl előtt. A 125-ös vb-címvédő Marquez ezzel már idei harmadik győzelmét jegyzi, és a pontversenyben is a második helyen áll, de nagy hátrányban német riválisa mögött.

A MotoGP-ben ezúttal a vb-címvédő spanyol Lorenzo győzött, a gyári Yamaha versenyzője mögött a hazai pályán menő Andrea Dovizioso, és a vb-pontlistát vezető ausztrál Casey Stoner (mind Honda) osztozott a dobogós helyeken.

Eredmények:

125 cm3: 1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia), 2. Johann Zarco (francia, Derbi), 3. Maverick Vinales (spanyol, Aprilia)

A pontverseny állása a nyolcadik futam után (még kilenc van hátra): 1. Terol 153 pont, 2. Zarco 114, 3. Vinales 106

Moto2: 1. Marc Marquez (spanyol), 2. Stefan Bradl (német), 3. Bradley Smith (brit)

A pontverseny állása: 1. Bradl 147, 2. Marquez 95, 3. Smith 79

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha), 2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda), 3. Casey Stoner (ausztrál, Honda)

A pontverseny állása: 1. Stoner 152 pont, 2. Lorenzo 133 3. Dovizioso 119.