2024. május 1., szerda

Korosztályos bajnokok a BC Mureş ifjoncai

• 2012-03-19 16:48:42

U15-ös korosztályos országos bajnoki címet nyert a BC Mureş-Sportlíceum csapata, ezzel a marosvásárhelyi klub első bajnoki címét gyűjtötte be a George Trif által edzett gyerekcsapat, mely tavaly egy évvel kisebb korosztályban is ezüstérmes volt.

A korcsoport döntő tornáját a múlt héten Brazi-on szervezték. A nyolccsapatos mezőnyt két csoportra osztották a szervezők, a marosvásárhelyiek a csoportkörben a Dan Dacian SK ellen 87-57 arányban, a BC Dinamic ellen 96-51-re, az ISK Tg-Jiu ellen pedig 75-40-re nyertek, így csoportelsőként jutottak tovább. Az elődöntőben szombaton a tavalyi címvédő, nagy rivális U Kolozsvár csapata ellen 79-52-re győzött Trif legénysége, bejutva ezzel a vasárnapi fináléba.

A döntőben a Dinamo korosztályos csapata felett 51-40 (11-10, 12-8, 4-7, 24-15) arányú győzelmet arattak a marosvásárhelyiek. Ezen a mérkőzésen az új bajnokcsapat pontjait Bölöni Tamás 12, Engi Dávid 10, Alexander Peteranderl 8 (1), Rareş Uţă 8, Moldován István 5 (1), Radu Georgescu 4, Botos Vilmos 2, Kádár Csongor 2 szerezték. Játszottak még: Paul Manta, Pál Tamás, Pál Dávid. A döntő tornán részt vevő keret tagja volt Gergely Hunor.