2024. május 1., szerda

Az idei harmadik, zsinórban már ötödik mérkőzésén sem tudott gólt szerezni az FCM Marosvásárhely, így a csapat 21 forduló után is maradt a kiesőzónában, és a II. ligától való megmenekvéshez lassan már csodákra is szüksége lesz.

Marius Lăcătuş három tétmérkőzésen irányíthatta a vásárhelyieket (Fotó: Nagy Tibor)

Az idei harmadik, zsinórban már ötödik mérkőzésén sem tudott gólt szerezni az FCM Marosvásárhely, így a csapat 21 forduló után is maradt a kiesőzónában, és a II. ligától való megmenekvéshez lassan már csodákra is szüksége lesz. A gólképtelen alakulat klubvezetése egy tegnapi közlemény szerint közös megegyezéssel szerződést bontott Marius Lăcătuş vezetőedzővel. A szakmai irányítást a csapat ez idénybeli első trénere, Ioan Ovidiu Sabău veszi át, aki a folyó bajnokság első nyolc körében volt a kispadon, a régi-új trénert ma délben egy sajtótájékoztatón újfent bemutatja a klub.

A 21. fordulóban a sereghajtó Mioveni vendége volt az FCM. A két csapat péntek esti mérkőzése gól nélküli döntetlennel zárult, a vásárhelyiek alig néhányszor kerültek helyzetbe, de ezeket a lehetőségeket is elszalasztották. Astafei a 31. percben a gólvonallal párhuzamosan küldte el lövését, a második félidőben a csereként beállt Celsinho a tizenhatos közepéből lőtt mellé, később Subotic a hatosból sem talált a hálóba, a hajrában pedig Ghionea a hazai kapus karjai közé fejelte a labdát a vendégek utolsó helyzeténél. Ekkor a marosvásárhelyi csapat már emberhátrányban játszott, Iencsit két sárga lappal kiállították. Ezzel az eredménnyel a marosvásárhelyi csapat maradt a tabella 16. helyén, három pont hátrányban az első bent maradó helyen álló szebeniek mögött, de már öt ponttal a forduló meglepetését produkáló Sportul mögött, mely az éllovas Dinamót is legyűrte szombaton.

CS Mioveni – FCM Marosvásárhely 0-0

FCM: Albuţ – Nicu, Iencsi, Ghionea, Sepsi, Astafei (56. Celsinho), Pădureţu, G. Kiriţă, Bumba, Fl. Dan (67. Ilyés), Subotic (71. Bujor).

A 21. forduló további eredményei: Concordia Chiajna – Rapid 1-0, Voinţa Nagyszeben – Gaz Metan Medgyes 0-2, CFR Kolozsvár – Pandurii 2-0, Dinamo – Sportul 1-3. Tegnapi lapzártánk után ért véget: FC Brassó – Oţelul, Steaua – Astra. Ma játsszák: Ceahlăul – FC Vaslui (20.30, DigiSport).