2024. május 1., szerda

A bajnokság alapszakaszának visszavágóit papírforma szerinti eredményekkel kezdte a női A1 osztályos CSU Marosvásárhely.

A bajnokság alapszakaszának visszavágóit papírforma szerinti eredményekkel kezdte a női A1 osztályos CSU Marosvásárhely, a nemzetközi színtéren viszont nagyon közel kerültek a Challenge-kupa nyolcaddön-tőihez.

A belföldi szezont múlt hét végén a bajnoki címvédő Tomis Konstanca ellen idegenben kezdte a Luka Valeriján által edzett együttes. A mérkőzésbe már az első játszmában a bírók is alaposan beleszóltak, így a remények felett játszó vendégcsapat végül nem a játékerő képét mutató módon, 3-0-as vereséget szenvedett.

Szombaton a Penicilina Iaşi csapatát fogadták hazai pályán, amely, mint várható volt, nem is bizonyult komoly ellenfélnek a vásárhelyiek számára. Kivéve a mérkőzés harmadik játszmáját, amikor az első két szettet 10, illetve 13 pont fölénnyel behúzó házigazdák lazítottak, így szépíteni engedték az ellenfelet. A negyedik felvonást ismét fölényesen a vendéglátók nyerték, a mérkőzést 3-1 arányban hozták.

Szerdán a Challenge-kupa tizenhatos döntőinek keretében idegenben lépett pályára a vásárhelyi csapat a Radnicski Belgrád együttese ellen. A találkozó első szettjét 10 pont előnnyel nyerték meg a vendégek, majd a határozott nyitás után kiengedtek a második játszmában. Azt 3 ponttal sikerült a hazaiaknak hozni, így kiegyenlítették a szettállást, de a továbbiakban már csak szorossá próbálhatták tenni a mérkőzést, megállítani nem tudták az újabb két kategorikus játszmagyőzelemmel 3-1-re nyerő vásárhelyieket. A visszavágót szerdán 17 órától játsszák a sportcsarnokban, erről az állásról a vásárhelyieknek a mérkőzést és az aranyszettet is el kellene veszíteniük ahhoz, hogy elessenek a nyolcaddöntős részvételtől.