2024. május 1., szerda

A címvédő és éllovas Ferencváros könnyedén, 4-0-ra verte meg a vendég Paks gárdáját a magyar labdarúgó OTP Bank Ligában a tavaszi idény és a 17. forduló nyitómérkőzésén szombaton.

A Paks megerősített, ötvédős felállással kezdett ugyan, ám a hazaiak a harmadik perc felénél már a második helyzetüket dolgozták ki, és Isaellel ellentétben Zubkov nem hibázott. A folytatásban szinte kizárólag a Ferencváros birtokolta a labdát, de játékosai a közepes tempó mellett megelégedtek a labdatartással, a kaput nem veszélyeztették. A paksiak ritka akcióinak legtöbbje már a félpálya környékén elhalt, Dibusznak csupán néhány rutinfeladatot kellett megoldania. A szünet előtt Boli góljával váratlanul megduplázta előnyét a házigazda.

Az 51. percben Isael beadásnak szánt szabadrúgása kötött ki Rácz kapujában, majd tíz perc alatt négy paksi sárgult be, Zubkov pedig a 65. percben látványos akció lezárásaként a második gólját is megszerezte. A hátralévő időben kijött a szorításból a Paks, ám nem tudott veszélyes akciókat vezetni, a hazai helyzetek pedig kimaradtak.

A bajnokságban a Ferencváros veretlenségi sorozata immár 14 meccs óta tart, pályaválasztóként pedig már 45 találkozóján nem talált legyőzőre. A Tolna megyeiekkel szemben a fővárosiak négy mérkőzés óta tartó nyerő szériában vannak, a gólkülönbség pedig 14-0 a javukra.

A ferencvárosi Isael Barbosa (b) és Kecskés Tamás, a paksi csapat játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában játszott Ferencvárosi TC – Paksi FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2020. január 25-én. Mögöttük: Kulcsár Dávid. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 17. forduló: Ferencvárosi TC – Paksi FC 4-0 (2-0)
Budapest, Groupama Aréna, 8075 néző, vezette: Iványi.
Gólszerző: Zubkov (3., 65.), Boli (43.), Isael (51.).
Sárga lap: Sigér (19.), illetve Lenzsér (53.), Kecskés (57.), Poór (61.), Szabó J. (62.).
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Otigba, Civic – Haratin, Sigér (Vécsei, 77.) – Zubkov (Varga R., 70.), Isael, Nguen (Lodico, 70.) – Boli.
Paks: Rácz – Kulcsár D., Lenzsér (Szélpál, 83.), Gévay, Poór, Szabó J. – Balogh B., Kecskés (Szakály D., 60.), Bertus – Könyves (Szendrei, 73.), Böde.

OTP Bank Liga NB I, 17. forduló: Ferencvárosi TC – Paksi FC 4-0, MOL Fehérvár FC – Budapest Honvéd 0-0, Mezőkövesd Zsóry FC – Kisvárda Master Good 1-0, ZTE FC – Diósgyőri VTK 1-3, Kaposvári Rákóczi FC – Puskás Akadémia FC 1-1, Debreceni VSC – Újpest FC 4-0.

Újra Lanzafame a legjobb mezőnyjátékos

Az előző két évadhoz hasonlóan a 2018/19-es idényben is az olasz Davide Lanzafamét választották meg a legjobb mezőnyjátékosnak az OTP Bank Ligában a Hivatásos Labdarúgók Szervezetének (HLSZ) szavazásán. A díjátadás a HLSZ hétfői közgyűlésének záróeseménye volt. A hivatásos futballisták körében rendezett voksoláson hat férfi- és két női kategóriára szavazhattak.
A csatár az előző idényben még a Ferencvárosban szerepelt, amelyet gólkirályi címmel segített bajnoki címhez. A legjobb kapus szintén a zöld-fehérektől került ki Dibusz Dénes révén. A legjobb külföldön játszó magyar futballista Gulácsi Péter, a Lipcsei RB hálóőre lett, míg a legjobb 21 éven aluli labdarúgónak Szoboszlai Dominikot, a Salzburg középpályását választották. Az NB II legjobbjaként a Vasast erősítő Balajti Ádám végzett, míg az edzők között a korábbi debreceni mester, Herczeg András kapta az elismerést.
Az NB I álomcsapatába öt-öt játékos került az aranyérmes Ferencvárosból és az ezüstérmes MOL Fehérvárból, az egyetlen „kakukktojás“ az előző idényben a Budapest Honvéd színeiben társgólkirály Holender Filip az együttesben.
Az OTP Bank Liga 2018/19-es szezonjának álomcsapata: Dibusz Dénes (Ferencváros) – Loic Nego (MOL Fehérvár FC), Juhász Roland (MOL Fehérvár FC), Miha Blazic (Ferencváros), Stopira (MOL Fehérvár FC) – Kovács István (MOL Fehérvár FC), Sigér Dávid (Ferencváros), Pátkai Máté (MOL Fehérvár FC) – Davide Lanzafame (Ferencváros), Böde Dániel (Ferencváros), Holender Filip (Budapest Honvéd).