2023. január 28., szombat

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Országos rendezvényre került sor Szabédon július 28 – augusztus 1. között, amikor az Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet (ODFIE) képviselőinek, valamint egyházközségünk ifjúsági egylete lelkes fiataljainak óhaja, régi vágya vált valóra.


Országos rendezvényre került sor Szabédon július 28 – augusztus 1. között, amikor az Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet (ODFIE) képviselőinek, valamint egyházközségünk ifjúsági egylete lelkes fiataljainak óhaja, régi vágya vált valóra. Szabédon premiernek számított a színjátszó találkozó megszervezése. Több mint 400, az ország több településéről érkező fiatalt látott vendégül a falu. A kezdeti félelem átváltott komoly, segítőkész hozzáállásra. Jó volt látni, ahogy nagy erőfeszítéssel és lelkesedéssel dolgozik a Szabédra érkezett 36 tagú fiatal csapat a szabédi szervezőcsoporttal. Az ODFIE részéről Fülöp Júlia, Popa Ilike, Tőkés Lehel voltak a főszervezők, akik minden apró kis lépésre odafigyeltek, Szabédról pedig nyolc család: Csécs Sándor és családja, Szilágyi Dezső és családja, Jakab László és családja, Keresztessi Lehel és családja, Szekeres Attila és családja, ifj. Vass István és családja, ifj. Oláh Sándor és családja, Jenei Sándor és családja vállalta fel a szervezést. Öröm volt nézni, ahogyan Szabéd lakosai összefognak, és ki amivel és amiben tudott, segítséget nyújtott. Önként ajánlkoztak a konyhára, éjjeli és nappali őrségre. Anyagi és pénzbeli támogatást nyújtottak. A helybeliek önfeláldozó segítsége mellett köszönettel tartozunk mindazoknak a támogatóknak is, akik adományaikkal hozzájárultak, hogy sikeres és szép rendezvényünk lehessen. Köszönet illeti a Mezőcsávási Polgármesteri Hivatalt, élén Szabó József Levente polgármester úrral és kedves családjával, Ilyés Tóth Sándort és családját, dr. Kolozsváry Zoltánt, Marosvásárhely tanácsosát, a Plasmatherm ügyvezető igazgatóját, Csécs József, Szikszai Izabella, Csécs Emma, Fazakas Lajos és neje Margit, Moldován György és családja, Ilyés Dénes vállalkozókat, valamint Bucur Vasilét.

Az ODFIE főszervezői frappáns, ötletes mottót találtak ki erre a rendezvényre: „Szabédidő”, amely valóban az is volt, egy kellemes, szép szabédidő, melyre sokáig, nagyon sokan emlékezni fognak. Köszönet ezért mindenkinek.

 

Jenei Sándor Levente
szabédi unitárius lelkész

Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató