Ez a weboldal sütiket használ
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató
2026-06-28 14:00:00
A női kézilabda Virágok Ligájának múlt héten elkészített sorsolása szerint a marosvásárhelyi városi sportklub az első hazai mérkőzését a harmadik fordulóban játssza valamikor szeptember közepén, a pontos dátumokat még nem közölték. Az első forduló időpontja viszont augusztus 29-e, és mint arról már beszámoltunk, a csapat a Zsilvásárhelyi CSM vendége lesz, addig kell készen álljon a helytállásra a világ egyik legszínvonalasabb női mezőnyében.
A marosvásárhelyi csapat célkitűzése megkapaszkodni a Virágok Ligájában, ennek érdekében pedig nyolc új érkező, közöttük öt idegenlégiós erősíti a csapatot. A Marosvásárhelyre igazoló játékosok között vannak román korosztályos válogatottak, brazil és magyar válogatott kézilabdázó, azaz úgy tűnik, színvonalas keretet sikerült kialakítani, és igen kíváncsian várjuk, hogy ez mire lesz elég egy olyan bajnokságban, amelyben hemzsegnek a dán, norvég, francia stb. világsztárok, és szinte nincs csapat, amely ne tudna egy teljes csapatot kizárólag külföldiekből pályára állítani.
*Brazil válogatott kapus érkezik Marosvásárhelyre
Fotó: a városi sportklub közösségi oldala
A marosvásárhelyi klub megpróbált kiegyensúlyozott keretet kialakítani, és mostanra gyakorlatilag készen áll a 16 fős lista (ez ugyan nem a maximális létszám egy keret esetében, de ennyien írhatók fel egy mérkőzés jegyzőkönyvére). Heten maradtak az A osztály második helyén végzett csapatból: Tóth Krisztina, Monica Bărăbaș, Karina Scutaru, Mihaela Rusneac, Alexia Oprea, Andreea Chetraru és Alexandra Albu. Hiányzik viszont a listáról Oana Sîrb, Sara Burić, Munteanu-Korodi Krisztina és Alexandra Țifui neve. Belföldről érkeznek tapasztaltabb játékosok, de fiatal tehetségek is. Előbbire példa a bronzérmes Brassói Coronától ide igazoló 27 éves balátlövő, Ana Maria Vacariu, utóbbira a 18 éves, jelenleg a kínai U20-as vb-n részt vevő Sara Trușcă jobbszélső a SCM Rm. Vâlceától. A 24 éves jobbátlövő Andreea Prescură a kiesett Galaci CSM legeredményesebb játékosa volt 107 góllal, a balszélső Andreea Coman a Prahova Ploiești színeiben szerepelt az előző idényben, de van élvonalbeli tapasztalata, és szerepelt az EHF Európa-ligában is a SCM Rm. Vâlcea mezében.
Külföldről két magyar kézilabdázó érkezik. Grosch Vivien balszélső tagja volt a 2025-ös vb-n részt vett magyar válogatottnak, játszott a Bajnokok Ligájában is. 29 éves és a Debreceni VSC-től igazol át Marosvásárhelyre. A szintén 29 éves Sztankovics Réka beállós legutóbb az NB I-be feljutó Nemzeti Kézilabda Akadémia csapatkapitánya volt, amelynek 20 meccsen 39 gólt szerzett. Korábban játszott az MTK és Érd csapatában is. Katerina Damjanoszka északmacedón válogatott beállós, 23 éves. Eddig csak szülőhazája csapataiban játszott, de ezekkel európai kupákban is szerepelt. Marosvásárhelyre szerződik először külföldre. Sokkal távolabbról, Brazíliából érkezik Jamely Beatriz do Nascimento Felix 28 éves balszélső, szintén hazája válogatottja, amellyel negyeddöntőt játszott a 2025-ös vb-n. Számára is ez az első európai szerződés. Végül pedig ott van a portugál kapus, Jessica Ferreira Vargas, aki az előző idényben a Zsilvásárhelyi CSM hálóját őrizte. Ő az egyetlen, akit hivatalosan még nem jelentett be a klub, de a sportággal foglalkozó szaksajtó már tényként kezeli a klubváltását.
A csapatot a 2026–2027-es idényben João Florêncio portugál vezetőedző irányítja, Gergely Ákos a segéd- és erőnléti edző, míg Raul Ungur a kapusok felkészítéséért felel.
Elkészítette a női Bajnokok Ligája 2026/27-es idényének csoportbeosztásait az Európai Kézilabda-szövetség. A pénteki bécsi sorsoláson két román csapat, a bajnok Besztercei CS Gloria, valamint a Bukaresti CSM volt érdekelt.
A Beszterce a B csoportban kapott helyet, ahol a címvédő francia Metz, a BL-döntős Győr, a dán Odense Handbold és Nykobing Falster Handbold, a horvát Podravka Koprivnica, a norvég Storhamar Handball Elite, valamint a német HSG Blomberg-Lippe vár majd rá. A Bukaresti CSM-t a francia Brest Bretagne Handball, a dán Team Esbjerg, a Ferencvárosi TC-Toyota Kovács, a szlovén RK Krim OTP Group Mercator Ljubljana, a német BV Borussia Dortmund, a norvég Sola Handballklubb és a montenegrói OTP Group Buducnost Podgorica társaságában az A csoportba sorolták. A sorozat szeptember elején indul, a csoportkör végén az első két helyezett rögtön a negyeddöntőbe jut, míg a 3–6. helyezettek rájátszásban küzdenek a továbbjutásért. (F. A.)