2024. september 27., Friday

a férfi-kosárlabdacsapat

Megnyerte az első hivatalos mérkőzését az idényben, ezzel továbbjutott a Románia-kupa második köréből a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata. A Galaci CSM otthonában játszott mérkőzésen Faragó Péter tanítványai túllépték a 100 pontot.

A mérkőzésen csak az első néhány percben vezettek a házigazdák, a 3. perc végén 12:11-nél előnybe került a papíron esélyesebb vendég együttes, és innentől kezdve végig vezetett. A mérkőzés gyakorlatilag a harmadik negyed második felében dőlt el, amikor a CSM egy 12-0-s sorozattal 60:58-ról 72:58-ra húzott el. A házigazdák a negyedik negyed elején megpróbáltak visszakapaszkodni, de csak öt pontot faragtak le a hátrányukból, a mérkőzés végét pedig teljesen a marosvásárhelyiek uralták.

A találkozó számaiból egyértelműen kiviláglik, hogy támadásban volt igazán jó a marosvásárhelyi együttes, elsősorban a palánk alatt, noha Anyikijenko és Șolopa továbbra is sérültek. Így Sánta Szabolcs vitte egyedül a meccset, több mint 32 perc játékidővel, 24 ponttal és 11 lepattanóval. Ami azért (kellemesen) meglepő, mert éppen Faragó Péter árulta el, hogy a VSK az előző idényben (amikor Lowrance volt Sánta cseréje) a legszerényebb számokat produkálta a palánk alatt. A 101 pont mindenképpen kiemelésre méltó, különösen, hogy a triplák nemigen mentek ezúttal, mindössze ötöt szerzett a csapat, viszonylag szerény (29%) hatásfokkal. A kapott 82 pont egy szerénynek tűnő képességű ellenféltől azonban soknak tűnik, és mutatja, hogy a védekezésen még sokat kell javítani. Mivel ez a játékelem kizárólag nagyon összeszokott csapatmunkával javítható, Faragó Péter nem is ígérte, hogy jól fog működni majd az idény első hányadában.

A Románia-kupa második köréből egyébként testületileg a kiemeltek jutottak tovább, amelyek így a 3. körben az előző idény 5-8. helyezett csapataival mérkőznek a nyolcas döntőbe jutásért. A marosvásárhelyi CSM-nek így a Nagyszebeni CSU, az egyaránt fővárosi Rapid vagy Dinamo, esetleg a CSO Voluntari juthat. A sorsolást később lesz, a mérkőzéseket december 18-án játsszák, a házigazda kilétéről szintén sorsolás dönt.

Addig is szombaton rajtol a bajnoki idény is, a marosvásárhelyi városi sportklub a Dinamo Bukarest otthonában kezd, egy héttel később pedig az első hazai mérkőzésén a Nagyszebeni CSU-t fogadja.

Fotó: a CSM Galac közösségi oldala

Kosárlabda-Románia-kupa, 2. kör: Temesvári SCM – Bukaresti Steaua 82:71, CSM Baschet Petrolul Ploiești – Brassói Corona 73:86, CS Vâlcea 1924 – SCM U Craiova 74:79, Galaci CSM – Marosvásárhelyi VSK 82:101.

Kosárlabda-Románia-kupa, 2. kör: Galaci CSM – Marosvásárhelyi CSM 82-101 (26-31, 20-19, 20-28, 16-23).

Galac, Duna csarnok, 200 néző. Vezette: Marius Ciulin (Konstanca), Andrei Răileanu (Focșani), Alexandru Nicolae (Bukarest). Ellenőr: Constantin Ioan (Bukarest).

Galac: Morgan 22 pont (3), Calenic 14 (1), Kuxhausen 13 (2), Ciotlăuș 13, Majstorović 11, Axinte 4, Stan 2, Ilves 2, Vlaicu Popa 1, Gherman, Bondoc.

Marosvásárhely: Jeremić 26 pont (3), Sánta 24, Martinić 12, Person 10, Borșa 9 (1), Gajović 8, Casale 7 (1), Reljić 5, Engi-Rosenfeld, Kiss, Bodó, Major.

Gereben Lívia szerződést hosszabbított Sepsiszentgyörgyön

Gereben Lívia magyar válogatott kosárlabdázó meghosszabbította szerződését a román élvonalban szereplő Sepsi-SIC csapatánál.

A 24 éves játékos új megállapodása jövő nyárig szól. Gerebennek ez lesz a harmadik idénye Sepsiszentgyörgyön, korábban Szekszárdon kosárlabdázott. Az előző szezonban a román bajnokságban 22 mérkőzésen átlagosan 8,1 pontot dobott, négy lepattanót szerzett, és 2,1 gólpasszt adott. Csapata bronzérmet szerzett.

Az Euroligában minden csoportmérkőzésen pályára lépett.

Juhász Dorka felgyógyult kisebb betegségéből, három ponttal tért vissza a WNBA-ben

Felgyógyult kisebb betegségéből, és három ponttal tért vissza Juhász Dorka az észak-amerikai profi női kosárlabdaligában (WNBA) szereplő Minnesota Lynx csapatába.

A magyar játékos bő tíz perc alatt három lepattanót is szerzett, és volt két gólpassza a Chicago Sky ellen hazai pályán 83:66-ra megnyert alapszakasz-mérkőzésen.

A már biztosan negyeddöntős Minnesota továbbra is a tabella második helyén áll.