Az Erdélyi Mária Út Egyesület ötletéből kiindulva a hét végén második alkalommal szervezték meg a szakrális maratont. A Korondról, illetve Marosvásárhelyről Mikházára tartó kerékpáros és távfutó sportolók a lelki letisztulást, feltöltődést is keresik.
Az Erdélyi Mária Út Egyesület ötletéből kiindulva a hét végén második alkalommal szervezték meg a szakrális maratont. A Korondról, illetve Marosvásárhelyről Mikházára tartó kerékpáros és távfutó sportolók a lelki letisztulást, feltöltődést is keresik.
A Mikházára tartók egy része Korondról indult, ahol Demeter Erika unitárius lelkésznő adta áldását rájuk, majd Parajd, Szováta és Nyárádremete érintésével haladtak a célpont felé, útközben mások is csatlakoztak hozzájuk. Marosvásárhelyről egy maroknyi kerékpáros indult, ők Nyárádszeredában szentmisén vettek részt, ahol a plébános áldását is megkapták, hogy további erővel, türelemmel folytathassák útjukat. Drócsa László és hívei örömmel vették tudomásul, hogy közösségüket is felkeresték a maratonon részt vevők. Mikházán Balla Zsigmond gondnok mutatta be a maratoni csapatnak a ferences kolostort és templomot, annak értékeit és kriptáját, majd a nyárádremetei önkormányzat és turisztikai iroda jóvoltából ebéd várta a résztvevőket.
Gond nélkül megtették
A szovátai Kozomos Lajos hitoktatóként és sportolóként azért kapcsolódott be, mert vallásos rendezvényről van szó, és úgy véli, minden katolikusnak, ha lehetősége van rá, meg kell próbálnia részt venni hasonló rendezvényeken, főleg hogy ez Máriáról, mindannyiunk édesanyjáról szól. A hittantanár mintegy húsz fős csoporttal csatlakozott a Korond felől érkezőkhöz, köztük Gál Krisztával, aki a fél maraton leszaladására vállalkozott. A fiatal hölgy kihívásként fogta fel az első ilyen teljesítményt, de ennek hátterében az áll, hogy egy ilyen táv megtétele alatt van ideje az embernek elmélkedni, magába szállni. Az út végén rájött: ha a fizikai fájdalom ellenére is meg tudta valósítani célját, akkor nincs olyan fizikai vagy lelki fájdalom, amit ne tudna leküzdeni. Az erdőszentgyörgyi Csizmadi Mihály Zsolt megtiszteltetésnek érzi, hogy másodszor is leszaladhatta a maratoni távot. Elsősorban a keresztény értékek és a szeretet védelméért indult útnak, amit szeretne átvinni a hétköznapokba is, hogy jobban egymásra tudjanak figyelni az emberek. Úgy véli, a szaladás összeköti Istennel, aki örömét leli a mozgó emberben, ahogyan a világmindenség is örök mozgásban van.
Marosvásárhelyen az Erdélyi Kárpát-Egyesület segített a szervezésben, de idén csupán nyolc kerékpáros indult útnak. Adorjáni Alpár úgy véli, ennek több oka is van, elsősorban, hogy kétszer is módosult az eredeti időpont, másodsorban érettségi és felvételi vizsgák időszakában vagyunk, továbbá a városban van néhány olyan rendezvény, amely nagyobb tömeget mozgat meg és így elvonta a figyelmet a maratonról. Ennnek ellenére bizakodóak a jövő évet tekintve. Az úton semmi gondja nem akadt a baráti társaságnak, és örülnek annak is, hogy nyárádszeredai szentmisén való részvételt is be tudták illeszteni az idei programba.
Egyre többen vállalkoznak rá
A Szakrális maraton a keresztény értékekért, a békéért nevű csíksomlyói kezdeményezés ötlete az erdélyi Mária-utakat gondozó Erdélyi Mária Út Egyesületé – mondta el kérdésünkre Moldován László, a szervező Sóvidék-Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke. Őket Molnár Sándor kereste fel, hogy ha már a Székelyföld Turisztikai Egyesület létrehozásán dolgoznak, indítsanak egy ilyen rendezvényt is, amely ugyancsak összefogja a székelységet, kössék össze a vallást a sporttal. Célpontként eredetileg Csíksomlyóra gondolkodtak, de mivel a sóvidékieknek, a nyárádmentieknek és főleg a marosvásárhelyieknek messze volt, így esett a választás Mikházára. Egy ilyen úton az ember átérzi a megtisztulást, akár a zarándokok – tette hozzá Moldován, és azt is elmondta: az embereknek szükségük van erre a lelki felüdülésre, egyre nagyobb az érdeklődés, már hetekkel az indulás előtt jelentkeznek. Idén 52 személy iratkozott fel az interneten, de 60 érkezett Mikházára, és örömükre vannak közöttük 7-9 éves gyerekek is, akik becsülettel „letekerték” a távot, így biztosítottnak látszik az „utánpótlás”, és remélhetőleg egyre többen lesznek. Moldován László azt sem tartja mellékesnek, hogy a katolikusok, reformátusok és unitáriusok össze tudtak fogni egy nemes célért, és hiszi, hogy egy az Isten, és aki őbenne hisz, az boldog ember.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató