Modern gyermeksziget Magyarón
2015-07-08 15:40:55
- Nagy Székely Ildikó
Korszerű, hintákkal, csúszdával, mászókával felszerelt, kötélpályával is ellátott játszótéren szórakozhatnak a magyarói gyermekek.
Korszerű, hintákkal, csúszdával, mászókával felszerelt, kötélpályával is ellátott játszótéren szórakozhatnak a magyarói gyermekek. A helyi önkormányzat tavaly ősszel saját forrásból hozta létre az esténként kivilágított teret, a munkát a szociális segélyben részesülő falubeliekkel végeztették – tudtuk meg Kristóf József polgármestertől. A községgazda az elkövetkezőkben egy tavat is tervez a játszótér mellé, a közelben pedig sétálóutat is kialakítana, amely a műfüves pályáig vezetne.
Kristóf József elmondta, hogy a gyermeksziget egy része érinti az időközben csődbe ment Info Rural tulajdonában levő földterületet. A bukaresti székhelyű cég az említett területen egy épülettel is rendelkezik, amelyben azonban soha nem zajlott semmilyen tevékenység. A polgármester próbálta felvenni a kapcsolatot a céggel a terület és az épület megvásárlása érdekében, de nem kapott választ, így törvényre adta az Info Ruralt.
– A vásárhelyi törvényszék elfogadta a kérésünket. Amennyiben rendeződik az épület jogi helyzete, orvosi rendelőt vagy gyógyszertárat működtetnénk benne – mondta Kristóf József.