2024. september 27., Friday

A negyedik mérkőzését veszítette el zsinórban a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, ami kezd nagyon aggasztó lenni – ha a játék és hozzáállás már eddig sem volt az. A Slobozia elleni hazai vereséget követően, tekintve a hetek óta tartó csapnivaló játékot is, Diószegi László klubtulajdonos azt nyilatkozta az Erdély TV-nek, hogy kideríti, mi történik a csapatban, és döntéseket hoz. Nos, hogy mit derített ki, azt senki nem mondta el, de a döntéseket azóta sem látjuk.

A galaci mérkőzés első félidejében semmit nem láttunk abból a fogadkozásból, hogy egy más eltökéltségű csapat lép pályára, az Oțelul minden tekintetben az OSK fölé nőtt. A sepsiszentgyörgyiek ugyanazt a lassú, fantáziátlan állófutballt játszották, amit az utóbbi meccseken, folyamatosan lemaradtak az ellenfélről, a passzokat pedig rendszerint elcsípték a galaci játékosok. A védelem hasonlóan álmodozó volt, mint ebben az idényben minden meccsen, örvendhetnek, hogy csak két gólt szerzett az ellenfél. Mindkét esetben a három belső védő mellett szárnyként is bevetett szélső védők maradtak le közvetlen ellenfelükről. Ștefan nem tudta megakadályozni a gyors betörést a jobbszélen, Oteliță pedig a két gólt szerző Alexandru Pop mögött érkezett, így nem tudott közbelépni. Emellett kétszer is Niczuly bravúrjára volt szükség: Živulić fejesénél és Cisotti lövésénél, egyszer pedig Pop volt pontatlan jó pozícióból.

Szünetben, amolyan Becali-módra, hármat is cserélt Bernd Storck, hiszen már nem volt veszítenivaló. Talán észlelte azt is, hogy a háromvédős rendszer nem működik, ezért módosított a felálláson, így az OSK játéka feljavult, ehhez azonban az Oțelul visszavonulása is hozzájárult, amely most már az előnye védelmére rendezkedett be. Pályára lépett az új szerzemény, Dimitri Oberlin is, aki azonban kissé idegen testként lógott ki a gépezetből. Néhány lehetőség is kialakult, az 57. percben Debeljuh bevetődve nem tudta jól megrúgni a labdát, az 58. percben Matei átvétel nélküli bombája a keresztlécet súrolta. Hasonlóan Comannak is volt egy keresztlécet érintő lövése, de már a 90+3. percben. Továbbá a 66. percben egy szögletnél földre birkózták a védők Ciobotariut, és láttunk már ennél kevesebbért is megítélt büntetőt, de a VAR-szobából nem avatkoztak be. A galaciak a második félidőben kétszer veszélyeztettek. A 74. percben Teles fejese a kapu közepére érkezett, a 82. percben Tănasă megpattanó lövésénél Niczuly reflexére volt szükség. Ez a javulás azonban azért aggályos, mert már akkor következett be, amikor szinte lehetetlen volt a fordítás, ugyanakkor elaltathatja a változtatás szükségességére vonatkozó késztetést.

Holott – továbbra is úgy véljük – a vezetőség drasztikus közbelépésére van szükség, különösen, hogy most két hét szünet következik. A Sepsi OSK a következő mérkőzését a Botosáni FC ellen játssza hazai pályán, és addig még volna lehetőség (az átigazolási időszak lezártáig) néhány változtatást végezni a keretben – vagy a kispadon.

Fotó: az SC Oțelul közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 8. forduló: Galaci Suporter Club Oțelul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-0 (2-0).

Galac, Oțelul-stadion. Vezette: Florin Andrei (Marosvásárhely) – Mircea Orbuleț (Bukarest), Cosmin Bojan (Marosvásárhely). Tartalék: Valentin Porumbel (Oltenița). Videóbíró: Iulian Dima (Bukarest). Segéd-videóbíró: Cristina Trandafir (Bukarest). Ellenőr: Nicolae Marodin (Bukarest).

Oțelul: Popescu – Maftei (68. Tănasă), Cissé, Stevanović, Tomašević, Lameira (59. Teles), Živulić, Cisotti (89. Chira), Maciel (59. Adăscăliței), Jurić, A. Pop (68. Đurić).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță (46. Oroian), Ciobotariu, Kecskés (46. Coman), Bardea, Ștefan, Alimi, Szota (75. Nešković), Kallaku (46. Oberlin), Matei, Debeljuh.

Gólszerző: A. Pop (21., 42.).

Sárga lap: Cisotti (52.), Jurić (65.), illetve Kecskés (35.), Ștefan (79.).

* Szuperliga, 8. forduló: Galaci SC Oțelul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Jászvásári CSM Politehnica 6-2, CSU Craiova – Bukaresti Rapid 1923 1-1.

* Románia-kupa, 4. forduló: Bodzavásári Metalul – Kolozsvári FCU 1-0, CS Afumaţi – Bodzavásári Gloria 1-1, a 11-es rúgások után 5-3, CFC Argeş – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-0, FC Csíkszereda – Unirea 04 Slobozia 1-0.

Fakultatív szabályok

A nemzetközi sajtót is megjárta, hogy nem volt szabályos a galaci stadion kapuja, pontosabban néhány centiméterrel közelebb volt a keresztléc a talajhoz, mint a szabályos 2,44 méter, volt ahol 6 cm is hibádzott. A szabálytalanságot Bernd Storck jelezte a játékvezetőknek, akik a hiba kijavítására szólították fel a házigazdákat. Ők pedig egyszerű trükkhöz folyamodtak, tekintve, hogy a szabályos távolságot a két kapufa mellett és a kapu közepén mérik le: Kiástak a talajból néhány centimétert a megfelelő helyen, hogy kijöjjön a matek. Az, hogy ezek után a gólvonal nem volt szintben, a kapu negyedénél távolról sem volt meg a 2,44 méter, és az ötösben is lejtett a pálya, már senkit sem érdekelt. Amilyen gyalázatos állapotban volt ugyanis a galaci stadion gyepe, akár a libalegelőn is játszhattak volna. Hiszen megszokhattuk már: Romániában sok esetben elég hozzávetőlegesen alkalmazzák a szabályokat. Más esetekben pedig egyenesen fakultatívak.