2024. september 27., Friday

a teremlabdarúgó-csapat

A célkitűzés fényében kötelező volt a három pont megszerzése a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapatának a Mausoleul Mărășești otthonában, különösen, hogy az ellenfél az első fordulóban 18-at kapott Déván. A feladat teljesítése azonban távolról sem bizonyult egyszerűnek, végül a jobb első félidő döntött Cosmin Gherman csapata javára.

Nincs adat arról, hogy Mărășești milyen csapattal utazott Dévára az első fordulóban, hogy 18 kapott góllal tért vissza, az azonban szinte bizonyos, hogy az első sort alkotó veteránok nem voltak ott, vagy nem mindannyian. A 43 éves Mimi Stoica, Cireș, Tudose már felnőtt labdarúgók voltak, amikor a marosvásárhelyi csapatból többen meg sem születtek, s alaposan megnehezítették Cosmin Gherman csapatának dolgát.

Az elején pedig úgy tűnt, könnyed marosvásárhelyi siker következik, hiszen a házigazdák nemigen tudták megtartani a labdát. Ugyanakkor védelemben jól zárták a szögeket, ezért csupán 11 perc után sikerült feltörni a vranceai lakatot egy gyors kombinációval.

Ekkor váratlanul megváltozott a meccs képe, és az addig könnyen szerelő marosvásárhelyieket néhányszor átjátszották, többször pedig szabálytalankodtak, így a 17. percig ki is gyűlt az öt csapathiba. Ekkor a Mausoleul megpróbálta kicsikarni a tízméterest, ám Tudose műesését nem díjazta szabadrúgással a játékvezető, és a megszerzett labdából indított kontra végén Láposi növelte a  marosvásárhelyi előnyt.

Szünet után kicsit lábujjhegyen jött vissza a Gherman-csapat, Küsmödi könnyelműen elveszített labdájából pedig Tudose talált be, alig 17 másodperccel az újrakezdés után. Ettől vérszemet kapott a hazai csapat, megszeppentek a vendégek, akik sokkal kevesebbet tudták birtokolni a labdát, mint az első félidőben, és Tătarnak többször is nagyot kellett védenie, hogy megmaradjon az előny. Ráadásul az öt csapathiba már a 29. percben kigyűlt ismét, ami jelentősen visszafogta a védekezés agresszivitását. Kész csoda, hogy ki tudták húzni 11 percen át szabálytalanság nélkül, ráadásul az előnyt is megőrizve, noha az utolsó három percben a Mausoleul megpróbálta a vészkapusos taktikát is. Tudose így egyszer egyedül maradt Tătarral, de az oldálhálóba lőtt.

A marosvásárhelyi teremlabdarúgó-csapat ezzel megszerezte az első győzelmét a bajnokságban, ám a játék minősége elmaradt attól, amit az első fordulóban Sepsiszentgyörgy ellen láthattunk. Igaz, Iszlai Richárd (ismeretlen okok miatt) hiányzott a csapatból, márpedig az ő képességeivel és tapasztalatával talán egészen másként nézett volna ki a játék is.

A 3. fordulóban a CSM szombaton 18 órától a Bodzavásári Luceafărul együttesét fogadja, és mivel a győzelem ismét elvárható, ez talán nehézzé teszi a feladatot.

Fotó: a marosvásárhelyi városi sportklub közösségi oldala (archív)

Teremlabdarúgó 1. liga. 2. forduló: Mausoleul Mărășești – Marosvásárhelyi CSM 1-2 (0-2).

Mărășești, városi sportcsarnok. Vezette: Dragoș Mocanu (Brăila), Florin Macovei (Galac). Tartalék: Andrei Hornet (Brăila). Ellenőr: Doru Balmuș (Galac).

Mausoleul: Crudu – Tudose, Chirică, Stoica, Cireș (Drumea, Crăciun, Pană, Grigoraș).

Marosvásárhely: Tătar – Küsmödi, Covaci, Láposi, Varga (Nicola, Tifán, Butiurca, Barbócz).

Gólszerzők: Tudose (41.), illetve Varga (11.), Láposi (18.).

Sárga lap: Stoica (34.), Tudose (39), illetve Tifán (14.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 1. forduló: FK Székelyudvarhely – Galaci United 5-2, Temesvári CFR – Bodzavásári Luceafărul 4-5; 2. forduló: Bodzavásári Luceafărul – Dévai West 2-6, Mausoleul Mărășești – Marosvásárhelyi CSM 1-2, FK Székelyudvarhely – Temesvári CFR 7-1.

A Galaci United – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC mérkőzést kedden, lapzárta után játszották.