2024. május 19., vasárnap

Akárcsak egy hete, az alapszakasz utolsó fordulójában, a felsőházi rájátszás első fordulójában is nyert a Nyárádtői Unirea 2018 az ACS Medgyes 2022 otthonában, azonos eredménnyel, 2-1-re. Csupán annyi különbséggel, hogy míg egy hete Medgyes szerezte meg a vezetést, ezúttal Nyárádtőnél volt előbb 2-0-s előny. Jobban kezdte a mérkőzést Nyárádtő, amely mezőnyfölényt alakított ki, s a 3. percben Astafei már veszélyeztetett. Medgyes első veszélyesebb akciója Tineiu nevéhez fűződik, ám ezután többnyire Blaga kapuja forgott veszélyben. Előbb Piper tört be az alapvonalon a kapu közeléig, beadására azonban nem érkezett társ, majd ugyanő próbálkozott 20 méterről, de a medgyesi kapus a helyén volt. A 20. percben Astafei 1. ligás játékoshoz méltó gólt szerzett, Fülöp félmagas beadását félollóból küldte az őt szorosan követő védő mellől a hosszú sarokba. A nyárádtőiek vezetését követően Medgyes veszélyeztetett, de Tineiu 12 méterről szögből pontatlan volt, Ganea pedig kiütötte Șerban becsapós, hosszú felsőbe tartó beadását, végül pedig Magyari próbálkozott hét méterről fordulásból, de a kapus kezébe lőtte a labdát. Szünet előtt aztán Piper növelte kettőre az előnyt: miután két védőt is kicselezve a tizenhatoson belülre került, 13 méterről a jobb felsőbe helyezett.

Előtte néhány perccel, Vlad csúnya belépőjét követően, Astafei megsérült, szünetben cserélni kellett, és ez sokat elvett a nyárádtői támadókapacitásból, de nem csak ezért támadta végig Medgyes a második 45 percet, hanem mert Nyárádtő is hátrébb lépett a kétgólos előny birtokában. Ez akár meg is bosszulhatta volna magát, mert miután a 49. percben Magyari lövése lecsorgott a védőkről, az 50. percben Petra juttatott a kapuba egy bal oldali beadást – kézzel... Amit mindenki látott, kivéve a játékvezetőt. S mivel a 3. ligában még nincs VAR, a gól érvényesnek számított. A vérszemet kapott medgyesiek pedig össztűz alá vették a nyárádtői kaput, ám Tineiu, Magyari, Man és Rotar is jó lehetőségeket hagyott ki. A hosszabbítás perceiben a nagyon fiatal R. Barstan lezárhatta volna a meccset, amikor Bálint passzából egyedül ugrott ki, azonban hátulról visszahúzták, tapasztalat hiányában nem esett el, a bíró pedig nem mert szabadrúgást és piros lapot adni a hazaiak ellen. Az is igaz, hogy ugyanez a játékvezető a 85. percben ki kellett volna állítsa Suslakot, amikor Balgiu mellére talpalt, de megúszta sárgával...

A győzelemmel Nyárádtő osztályozót érő helyre lépett elő, és szombaton a Gyulafehérvári CSU otthonában próbálhatja megerősíteni ezt a pozíciót.

Fotó: az ACS Medgyes 2022 közösségi oldala

3. liga, 9. csoport, felsőház, 1. forduló: ACS Medgyes 2022 – Nyárádtői Unirea 2018 1-2 (0-2)
Medgyes, Gaz Metan stadion, kettes pálya. Vezette: Marius Chioran (Szászfenes) – George Suciu (Aranyosgyéres), Bazsó Magyar Tamás (Kolozsvár). Ellenőrök: Claudiu Cristea (Rm.-Vâlcea), Dionisiu Bumb-Dragoș (Nagybánya).
Medgyes: Blaga – Maxim (46. Vodă), Avram (77. Noian), Vlad, Șerban, Hanzu, Luca, Petra (58. Balgiu), Man (77. Pajco), Tineiu (58. Rotar), Magyari.
Nyárádtő: Ganea – Coza, Savin, A. Popa, D. Todoran, I. Barstan, Ov. Horșia, Piper (71. Suslak), Trif (83. Ad. Horșia), Astafei (46. Bálint), Fülöp (54. R. Barstan).
Gól: Petra (50.), illetve Astafei (20.), Piper (44.).
Sárga lapok: Maxim (28.), Vlad (42.), Balgiu (85.), Vodă (90+5.), illetve Ov. Horșia (42.), Suslak (85.), I. Barstan (92+5.).

3. liga, 9. csoport, alsóház, 1. forduló: ACS Marosvásárhely – Alsógáldi Industria 2-0 (0-0).
Marosvásárhely, víkendtelepi pálya. Vezette: Raul Cupu (Fogaras) – Luca Căpîlna (Dés), Teo Șomlea (Kolozsvár). Ellenőr: Szántó Lóránt (Marosvásárhely), Vlad Călușer (Bukarest).
Marosvásárhely: Lukács – Giosu, Dumbrăvean, Neacșu, Jorza, Moldován, Bărăbaș, Vidrăsan, Todoran, Arhirii, Gliga. Cserék: Negrușa, Barabaș, Pop, Bălan, Degan, Iepure, Kiss, Moraru, Greu.
Industria: Suciu – Juncan, Potopea, Oniche, Puha, Giorgiu, Grosu, Frențiu, Cioară, Baghiu, Stănilă. Cserék: Radu, Domșa, Mureșan, David Groza, Dănilă, B. Popescu, Grecu, Oneț.
Gólszerzők: Gliga (58.), Iepure (90.).

3. liga, 9. csoport:
* felsőház, 1. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Gyulafehérvári CSU 3-0, ACS Medgyes 2022 – Nyárádtői Unirea 2018 1-2;
* alsóház, 1. forduló: Gyulafehérvári CSM Unirea – Kolozsvári Viitorul 3-1, ACS Marosvásárhely – Alsógáldi Industria 2-0, Kudzsiri Metalurgistul – Szászrégeni CSM Avântul 2-2.

Javítottak a kiesőjelölt ellen

Miután egy héttel korábban nem tudott gólt lőni a kiesőjelölt Alsógáldnak az alapszakasz utolsó fordulójában, az ACS Marosvásárhely ugyanazt a csapatot fogadta a 3. liga alsóházi rájátszásának első játéknapján. Az első félidő ezúttal is gól nélküli döntetlennel végződött, azonban az egy héttel korábbihoz képest lényegesen jobban játszó marosvásárhelyiek ezúttal két gólt is rúgtak a második játékrészben. Az 58. percben Gliga labdájába Radu ért bele szerencsétlen módon, a labda pedig a hálóban kötött ki. Egyesek szerint a marosvásárhelyi csatár találata volt, mások öngólról beszélnek, hogy mit írt a játékvezető a jegyzőkönyvbe, arról nincs információnk. A vezető gól után büntetőt is elvégezhetett a marosvásárhelyi csapat, Pop lövését azonban Suciu hárította. A vendégek szintén büntetőt kértek volna, ők azonban nem kapták meg. A mérkőzést végül Iepure gólja zárta le a 90. percben.
A marosvásárhelyi csapat, amelynek most már az alsóház megnyerése a kinyilatkoztatott célkitűzése, legközelebb szombaton lép pályára a Gyulafehérvári CSM Unirea otthonában.