2024. september 27., Friday

Megdőlt Szun Jang világcsúcsa

• 2024-08-05 13:00:00

• -

Betlehem Dávid óriási országos csúccsal a negyedik helyen végzett 1500 méteres gyorsúszásban vasárnap a párizsi olimpián.

Kőkemény mezőny jött össze erre a fináléra, amelyben 1980 óta először volt érintett magyar úszó.    A rajt után az amerikai Bobby Finke kezdte el diktálni az iramot, a táv egyharmadanál egy másodperccel a világcsúcson belül haladt, s mert az olasz Gergorio Paltrinieri folyamatosan a nyakában lihegett, kénytelen volt tartani a tempót. A negyedik helyen tempózó Betlehem ezer méternél már négy másodperccel volt gyorsabb országos csúcsánál, Finke és Paltrinieri óriási csatába kezdett egymással, mindketten világcsúcsrészidőn belül voltak 150 méterrel a cél előtt. Végül Finke megdöntötte a kínai Szun Jang 2012-es londoni rekordját, 14:30.67 perccel csapott célba. Betlehem a fantasztikus hajrájának köszönhetően negyedikként érkezett úgy, hogy az utolsó 50 métere jobb volt, mint a győztesé, majdnem öt másodpercet faragott az országos csúcsból.