2024. september 27., Friday

Az Egyesült Államok végzett a párizsi olimpia éremtáblázatának élén, azt követően, hogy a női kosárlabdadöntőben, drámai végjátékban legyőzte a házigazda Franciaországot, s több ezüst- és bronzérmének köszönhetően megelőzte Kínát. A magyar csapat a 14. lett hat arany-, hét ezüst- és hat bronzéremmel, ezek közül három arany, négy ezüst és három bronz az utolsó három napon született.

Románia három arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel zárt (beleértve a női tornában utólag megkapott bronzot), egy kivétellel ezeket az első héten gyűjtötte. Az olimpián összesen 64 ország szerzett aranyat, közöttük az első olimpiai érmeit kiérdemlő Saint-Lucia, 92 ország pedig bármilyen színű érmet. Ezek közé beleszámoltuk a semleges színekben aranyat szerző fehérorosz és az ezüstöt szerző orosz versenyzőt is. Először fordult elő, hogy érmet nyert egy sportoló, aki a menekültek csapatát képviselte. Meglepő, hogy a korábban atlétikában taroló Jamaica és Etiópia csak egy 1-1 arannyal utazik haza. Alább az éremtáblázat első hányada látható.