2024. május 19., vasárnap

A 3. liga 9. csoportja alsóházának első két helyén álló csapata találkozott Zalatnán szombaton, a házigazda Gyulafehérvári CSM Unirea stadionja ugyanis felújítás alatt áll. Az előkelőnek vélt helyezések dacára amolyan igazi „cé-ligás” meccs volt, rossz talajú pályával, technikai hiányosságokkal, hatalmas bakikkal, amelyekből több gól és egy büntető is következett: előbb a házigazdák ajándékozták meg az ACS Marosvásárhelyt, aztán kétszer is visszakapták.

A találkozó első negyedórája a vendégtérfélen zajlott, Istrate és Roșu hagyott ki helyzeteket Lukács kapujánál, aztán szinte semmiből vezetéshez jutott Marosvásárhely: egy előrevágott labdára Osei startolt rá, Vomir próbálta fedezni a kimozduló Bucur előtt, azonban utóbbi elcsúszott, a lendületből érkező Osei pedig az őrizetlen kapu előtt találta magát a labdával, ennek ellenére csak igen körülményesen tudta belőni (0-1). Három perccel később Lukács vissza is adta az ajándékot, késlekedett a kirúgással, Roșu megelőzte, s csak szabálytalanul tudta megállítani. Gyulafehérvár azonban nem fogadta el ezt az első ajándékot, Istrate büntetőjét hárította Lukács, majd Roșu duplázását is. A kapott gól és a kihagyott büntető kicsit megfogta a hazaiakat, Marosvásárhely kiegyenlítette a játékot, és szünetig megőrizte előnyét, különösen, hogy Flavius Sabău már a 39. percben visszavonulót fújt. A középpályás Moldován helyett a középhátvéd Giosut küldte be.

A gyulafehérváriak három cseréje a szünetben felpörgette a játékukat, és az 52. percben egyenlítettek. Raicea vágta rá húsz méterről, a felső lécről visszapattanó labda a vetődő Lukács hátáról egyenesen Roșu elé pattant, aki közelről a léc alá bombázott (1-1). Az 58. percben pedig jött az újabb ajándék: Dumbrăvean rossz ütemben passzolt haza, Lukács félősen rajtolt rá a csinbe kapott passzra, Indrei a kontrából elvitte mellette, majd az üres kapuba küldte (2-1). A 67. percben Raicea közeli lövését védte Lukács, a duplázást pedig Bărăbaș szabadította fel a vonalról. Az utolsó húsz percben Marosvásárhely uralta a mezőnyt, kockáztatva próbált támadni, így a nagy helyzeteket, ellentámadásai során, továbbra is a CSM Unirea hagyta ki Raicea, Fetița és ismét Raicea révén. Túloldalt Iepure próbálkozása, majd Vidrăsan 22 méteres, kapu mellé szálló kapáslövése érdemel említést.

A következő fordulóban, pénteken az ACS Marosvásárhely a Kolozsvári Viitorult fogadja.