2024. september 27., Friday

A Régi idők focija című film juthatott eszébe az ACS Marosvásárhely vezetőségének, amikor kiderült, hogy a városi sportklub mégsem veszi át a felnőtt-labdarúgóegyüttest, és úgy döntöttek, folytatják a 3. ligában. Csakhogy ekkorra már szinte senki nem maradt a keretben, mint kiderült, azok sem, akiket a Transfermarkt már „átigazolt” a CSM-hez, sőt a nevük a központi sajtóban is megjelent. Ezért aztán a „kell egy csapat!” felkiáltással gyakorlatilag a bajnoki rajt előtt egy-két héttel sebtében összetoborzott kerettel vágtak neki az új idénynek, amelyben az előző idényben használtból mindössze három nevet fedezhetünk fel: Kis, Vidrăsan és Gliga.

Ilyen körülmények között talán nem csoda, hogy az első fordulóban vereséget szenvedtek hazai pályán Medgyestől. Tegyük hozzá, ahhoz képest, hogy szinte be kellett mutatkozniuk, amikor találkoztak egymással a pályán, nem játszott annyira rosszul a hazai csapat. Voltak helyzetek is a vendégkapu előtt, a mérkőzésen azonban Medgyes volt a kezdeményezőbb, a veszélyesebb, a jobb, és megérdemelten nyert, még akkor is, ha a győztes gólt csak a 85. percben szerezte.

A mérkőzés amúgy meredeken kezdődött a hazaiak számára, hisz Pajco nagyon könnyen kapta a védők mögé a labdát, és a tizenhatos jobb oldaláról a hosszú sarokba gurított. Szünetig Oltean egy megpattanó lövéssel egyenlített, a második félidőben azonban gyakorlatilag végig védekezett a hazai csapat, sokáig sikerrel, de a 85. percben Naidin üresen kapta enyhe szögben a tizenhatos jobb oldalán, és nyolc méterről a rövid felső sarokba bombázott.

A második fordulóban az ACS Marosvásárhely ismét hazai pályán játszik, mégpedig a megyei rangadó keretében szombaton 17 órától a Szászrégeni CSM Avântult fogadja.

Labdarúgó 3. liga, 7. csoport, 1. forduló: ACS Marosvásárhely – ACS Medgyes 1-2 (1-1)

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Marius Bădoiu (Craiova) – Octavian Bănică (Cârcea), Ionuț Nuță (Craiova). Tartalék: Radu Săndoi (Craiova). Ellenőrök: Florin Gherghel (Nagybánya), Flavius Burlea (Fogaras).

ACS Marosvásárhely: Kis – Rus, Negrea, Pataki, Luca, Oltean, Aszalos, Râpan, Vidrăsan, Ștefănescu, R. Barstan. Cserék: Vlasa – Milchiș, Trifan, Coman, Horșia, Mitra, Todoran, Stelea, Gliga.

ACS Medgyes: Blaga – Maxim, Avram, Stan, Cîmpean, Dohotariu, Tineiu, Todoran, Orlandea, Ursu, Pajco. Cserék: Neacșa, Gurei, Pop, Jica, Andrei, Mâlnă, Stancu, Vilea, Noian.

Gólszerzők: Oltean (40.), illetve Pajco (3.), Noian (85.).

3. liga, 7. csoport, 1. forduló: ACS Marosvásárhely – ACS Medgyes 1-2, Szászrégeni CSM Avântul – Kudzsiri Metalurgistul 2-0, Gyulafehérvári CSM Unirea – Gyulafehérvári CSU 3-0, Gloria 2018 Beszterce-Naszód – Feketehalmi CSM 4-1, Balázsfalvi CIL – Dési Unirea 2-1.