2024. május 19., vasárnap

Az MTK 2-1-re nyert a Debrecen vendégeként a magyar labdarúgó NB I 27. fordulójának szombati játéknapján, ezzel megszerezte idei első idegenbeli győzelmét.

Debreceni helyzetekkel indult a találkozó, mégis a vendégek szereztek vezetést bő negyedóra játék után. Innentől kezdve az MTK akarata érvényesült, a hazaiak a kapus Megyeri bravúrjainak, és a védő Lagator szép mentéseinek köszönhetően nem kerültek nehezebb helyzetbe a szünetig.

Kevesebb mint öt perccel a fordulást követően megduplázta előnyét a fővárosi alakulat, Horváth az ellenfél 16-osánál szerzett labdát, majd Bognártól kapta vissza gyönyörűen és tekert a bal alsóba. Már az 55. percben hármat cseréltek a vendéglátók, ennek pedig bő egy percen belül meg is lett az eredménye, Bárány szépített. Néhány perccel később a kapufa mentette meg az MTK-t és a folytatásban is a hajdúságiak irányítottak.

A hajrában paprikássá vált a hangulat, keményen küzdött az egyenlítésért a DVSC, de az MTK sikerrel őrizte egygólos előnyét. Sikerüknek köszönhetően a kék-fehérek pontszámban utolérték a tabella negyedik helyén álló hajdúsági együttest.

Fotó: DVSC

NB I, 27. forduló: Debreceni VSC – MTK Budapest 1-2 (0-1).

Debrecen, vezette: Erdős.

Debreceni VSC: Megyeri – Baranyai (88. Tuboly), Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Ojediran (88. Szécsi), Manrique (55. Szuhodvoszki) – Vajda (55. Loncar), Dzsudzsák, Domingues (55. Bódi) – Bárány.

MTK Budapest: Demjén – Kocsis, Kádár, Nagy Zsom. – Hej, Kata, Kosznovszky, Horváth A. (73. Végh B.), Antonov – Bognár I. (82. Varju), Németh K. (60. Jurina).

Gólszerzők: Bárány (57.), illetve Kosznovszky (17.), Horváth A. (50.).

Sárga lap: Dreskovic (84.), Dzsudzsák (85.), Ferenczi (90+5.), illetve Kocsis (24.), Jurina (84.), Varju (85.), Hej (90+5.), Nagy Zsom. (90+9.).

NB I, 27. forduló: Fehérvár FC – Mezőkövesd Zsóry FC 5-0, Diósgyőri VTK – Kisvárda Master Good 1-1, Debreceni VSC – MTK Budapest 1-2.

Másodosztályú együttes a Magyar Kupa elődöntőjében is

Elkerülte egymást a Ferencváros és a Paks a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében. Az NB I. jelenlegi első helyezettje a Nyíregyházát, míg a ranglista második a Kisvárdát kapta ellenfélül.

A negyeddöntőben a másodosztályban éllovas Nyíregyháza Spartacus meglepetésre 2-1-re nyert az élvonalbeli Kecskemét ellen Balmazújvárosban, így története során először jutott a legjobb négy közé, ahová már korábban kvalifikált a Kisvárda, a Paks és a Ferencváros. A bajnokságban éllovas budapesti alakulat 2-0-s győzelmet aratott a Diósgyőr vendégeként, míg a másodosztályban szereplő Vasas hazai pályán hosszabbítás után 5-2-re kikapott a Pakstól. Végül az NB I rangsorán utolsó előtti helyen álló Kisvárda 3-2-re legyőzte házigazdaként a 12-szeres kupagyőztes MTK-t.

Az elődöntőt április 24-én játsszák, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. A finálét május 15-én, a Puskás Arénában rendezik.