2024. september 27., Friday

Esélyesként lépett pályára a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó csapata, és gólzáporos győzelmet aratott a Bodzavásári Luceafărul ellen, de sokat könnyelműsködtek is Cosmin Gherman tanítványai.

A mérkőzés kisebb késéssel kezdődött, mert a személygépkocsikkal utazó ellenfél több játékosa csupán tíz perccel a kezdési időpont előtt érkezett meg, állításuk szerint baleset miatt késtek. Emiatt aztán a bemelegítést sem végezték el megfelelően, ami kissé a hazaiak összpontosítását is tompította.

Noha a mezőnyben szinte végig a CSM birtokolta a labdát, a befejezésnél sokszor voltak pontatlanok, ami furcsának tűnhet 15 rúgott gólnál, pedig így igaz, főleg az első félidőben. Sajnos az 5. percben az egyik alapembernek számító Tifán egy becsúszásnál nekiütközött a kapufának, és úgy kellett letámogatni a pályáról. A könnyelműsködések sora a 7. percben kezdődött, amikor 2-0-nál Tătar teljesen fölöslegesen szabálytalankodott a hatoson belül, megadva az ellenfélnek a lehetőséget a szépítésre. Aztán Iszlai góljára válaszul az ellenfél sorfallal elvégzett 10 méteres szabadrúgásból talált be ismét, ami ebben a sportágban nemigen elfogadható. A hazai fölény Iszlai és Butiurca (szépségdíjas) góljaiban mutatkozott meg, de szünet előtt Cernat tízméteresből szépített, ami azért aggályos, mert ez volt a harmadik tízméteres, amit a bodzavásáriak elvégezhettek, ami szintén az összpontosítás hiányára vall.

A második félidő elején Cernat újabb védelmi szarvashibát követően szépített, amit egy jobb hazai periódus követett négy góllal hat perc alatt, a Küsmödié egészen kivételes kapáslövésből. A 33. percben Rotaru használta ki Tătar újabb könnyelműsködését, Gherman azonnal le is hívta kezdő kapusát, és vészkapusos támadásra váltott, talán éppen azért, hogy kicsit nagyobb összpontosításra késztesse játékosait. Láposi nagyon gyorsan be is talált, aztán Todoran ellentámadásból volt eredményes, de nem ez a meccs lett volna, ha nem kapnak azonnal két gólt az üres kapuba, elveszített labdákat követően. Végül Iszlai szerzett még egy emberfölényes gólt, az utolsó percben pedig Todoran és Nistor is büntették a szétesett vendégvédelmet.

A sokkal jobb csapatot alkotó marosvásárhelyiek sikere egyértelmű volt, azonban Cosmin Gherman minden bizonnyal meg is szidta a tanítványait, hiszen a kapott hét gól nem az ellenfelet dicséri, hanem többségében durva hibák következményei. Az is igaz, hogy nehéz összpontosítani, ha az ellenfél szerényebb képességű.

A teremlabdarúgó 1. liga két hét múlva folytatódik, amikor a marosvásárhelyi csapat az egyetlen hibátlan együttes, az FK Székelyudvarhely otthonába látogat.

Fotó: a marosvásárhelyi városi sportklub közösségi oldala (archív)

Teremlabdarúgó 1. liga. 3. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Bodzavásári Luceafărul 15-7 (6-3).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Roberto Gunciu (Popești-Leordeni), Ionel Boharu-Predescu (Buftea). Tartalék: Laurențiu Pentek (Nagyvárad). Ellenőr: Marius Mititel (Bukarest).

Marosvásárhely: Tătar (Săbăduș) – Küsmödi, Covaci, Láposi, Iszlai (Nicola, Tifán, Butiurca, Barbócz, Varga, Pogăcean, Todoran, Nistor).

Luceafărul: Marin – Danciu, Ignat, Bobe, Rotaru (Buda, Ganea, Ion, Cernat).

Gólszerzők: Iszlai (4., 10., 16., 26., 39.), Barbócz (7.), Nicola (12.), Butiurca (17., 28.), Küsmödi (31.), Láposi (32.), Todoran (36., 40.), Nistor (40.), illetve Danciu (7. – hatméteres, 10.), Cernat (19. – tízméteres, 38.), Rotaru (33.), Marin (38.).

Sárga lap: Pogăcean (40.), illetve Ignat (17.), Danciu (27.).

Futsal 1. liga, 2. forduló: Galaci United – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 8-1; 3. forduló: Dévai West – FK Székelyudvarhely 4-9, Marosvásárhelyi CSM – Bodzavásári Luceafărul 15-7. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Mausoleul Mărășești mérkőzést ma játsszák, a Temesvári CFR – Galaci United találkozót kedden rendezik.

A magyar női futsalválogatott három góllal nyert Szlovéniában

A magyar női futsalválogatott 4-1-re győzött Szlovéniában a péntek esti felkészülési mérkőzésen.

Kota Gabriella és Gajzágó Flóra egy-egy gólt lőtt, Wiesner Dalma pedig duplázott a Gornja Radgonában rendezett meccsen.

A két csapat tegnap, lapzártánk után Nagykanizsán is megmérkőzött egymással.

A magyar válogatott az októberi világbajnoki selejtezőre készül, amelyet Bosznia-Hercegovinában rendeznek.