2024. september 27., Friday

A múlt heti, bukaresti 1-1 alkalmával mutatott jó játéka ellenére változatlanul esélytelenebb a továbbjutásra a FCSB a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe jutásra – a kiemelt Maccabi Tel Aviv kvalifikációjára továbbra is kisebb szorzót kínálnak a fogadóirodák. A két csapat ma este a Budapest Honvédnak otthont adó Bozsik Arénában méri össze erejét a sorozat második selejtezőfordulójának visszavágójában.

A Ghencea úti stadionban múlt kedden rendezett mérkőzés statisztikája a 90 perc végén a románok fölényét mutatta. A 16 gólszerzési lehetőség, 6 kapura lövés és 4 szöglet azonban mindössze egy gólt hozott a FCSB-nek, a középhátvéd Joyskim Dawa 0-1-es állásnál talált be.

A piros-kékek utoljára pontosan 10 évvel ezelőtt szerepeltek a Bajnokok Ligája csoportkörében. Akkor a Vardar Szkopje, a Dinamo Tbiliszi és a Legia Varsó csapatán sikerült túljutniuk a selejtezőben.

Ezúttal a FCSB-nek négy kvalifikációs párharcot kell megnyernie ahhoz, hogy a kontinens legnagyobb klubversenyének csoportkörébe jusson. Az Eliasz Haralambusz irányította csapat számára inkább edzésnek beillő első forduló után (11-1-es összesítéssel kvalifikáltak a Virtus ellenében) az FCSB kemény ellenfelet kapott. Az előző szezonban egy hajszálon múlt a Maccabi bejutása az Európa-konferencialiga negyeddöntőjébe, az izraeli együttes drámai módon vesztette el a későbbi győztes Olympiakosz elleni párharcot.

Ha sikerül túljutni az izraelieken, akkor a románok nagy valószínűséggel a cseh bajnok Sparta Prágával találkoznak majd, amelyet a 2016/2017-es szezonban ugyanennek a sorozatnak ugyancsak a 3. selejtezőfordulójában ejtettek ki (2-0, 1-1).

Az esetleges rájátszásban már komolyabban feladat várhat a román bajnokra. Ott már olyan csapat lehet az ellenfele, mint a Young Boys, a Galatasaray, a Crvena zvezda vagy a Dinamo Zágráb.

A Maccabi Tel Aviv – Bukaresti FCSB mérkőzés ma este 9 órakor kezdődik, az Antena 1 televízió élőben közvetíti.

Fotó: a FCSB közösségi oldala

A Rapidnak most sem sikerült nyernie

Továbbra is nyeretlen a Rapid a labdarúgó Szuperligában. A fővárosi alakulat a 3. forduló zárómérkőzésén, hétfő este 1-0-ra kikapott Ploiești-en, a Petrolultól. Ugyancsak hétfőn, Aradon az UTA gól nélküli döntetlenre játszott a Kolozsvári FCU-val.

A tabellát a CSU Craiova vezeti 7 ponttal, jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzve az ugyancsak 7 pontos SC Oțelul Galacot és Sepsi OSK-t.

Szoboszlai góljával győzte le a Real Betist a Liverpool

Szoboszlai Dominik találatával a Liverpool FC labdarúgócsapata 1-0-ra nyert a Real Betis ellen a pénteken Pittsburghben rendezett felkészülési mérkőzésen.

A magyar válogatott csapatkapitánya a 34. percben Mohamed Szalah passzából lőtt a kapu hosszú sarkába. Ez volt csapata első gólja az új vezetőedző, a holland Arne Slot irányításával.

A 23 éves magyar futballista 64 percet töltött a pályán. Szoboszlai csapata legközelebb csütörtökön lép pályára Philadelphiában, ahol az Arsenallal csap össze.