2024. september 27., Friday

Döntetlennel tért haza a FCSB Linzből, a LASK otthonából a labdarúgó-Európa-liga play-off körének első találkozójáról. Az első gólt a házigazdák szerezték, ám szünetig Miculescu révén egyenlített a bukaresti csapat. Ezzel elméletileg a FCSB-nek megnőttek a továbbjutási esélyei, de a BL előző körében is 1-1-re játszott a Sparta Prága otthonában, aztán hazai pályán kikapott, így egy szinttel alacsonyabban folytathatta.

A Ferencváros hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a bosnyák Borac Banja Luka együttesével a play-off kör első mérkőzésén. Az első félidőben a Ferencváros meddő mezőnyfölényben futballozott, de veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. A két kapusnak szinte semmi dolga nem volt az első negyvenöt percben. A játék képe a fordulást követően sem változott, bár a hazaiak egyszer-egyszer már legalább lövéssel próbálták tesztelni a vendégek hálóőrét. A játékrész derekán Pascal Jansen hármas cserével próbálta frissíteni csapatát, de az újonnan érkezők is gyorsan „beleszürkültek” az összecsapásba. A hajrában a vendégek továbbra is magabiztosan tartották az eredményt, a gól igazából egyik csapat játékában sem volt benne ezen az estén.

Az Európa-ligában talán a legkisebb a tét ebben a fázisban, hiszen csupán annyi dől el, hogy ki az, aki az EL csoportkörben, ki az, aki a Konferencialigában játszhat. Van ugyan némi különbség a pénzdíjak szintjében, ám mégsem az dől el, mint a Konferencialigában, hogy ki az, aki részesül az UEFA  tortája egy busás szeletéből, illetve ki marad csupán a morzsákkal.

Labdarúgó-Európa-liga, play-off kör, első mérkőzések: Linzer ASK (osztrák) – FCSB 1-1, RFS Riga (lett) – APOEL Nicosia (ciprusi) 2-1, Molde (norvég) – Elfsborg (svéd) 0-1, Viktoria Plzeň (cseh) – Hearts of Midlothian (skót) 1-0, PAOK Thesszaloniki (görög) – Shamrock Rovers (ír) 4-0, Ludogorec (bolgár) – Petrocub (moldovai) 4-0, Makkabi Tel-Aviv (izraeli) – Topolya SC (szerb) 3-0, Ferencváros – Borac Banja Luka (bosnyák) 0-0, Lugano (svájci) – Beșiktaș (török) 3-3, Dinamo Minszk (fehérorosz) – Anderlecht (belga) 0-1, Jagiellonia (lengyel) – Ajax Amszterdam (holland) 1-4, Sporting Braga (portugál) – Rapid Bécs (osztrák) 2-1.