2024. september 27., Friday

A Diósgyőr 2-0-ra legyőzte otthon a bajnok Ferencvárost a magyar labdarúgó NB I 32. fordulójában.

Felforgatott összeállításban kezdett a Magyar Kupa-döntő előtt álló Ferencváros, több fiatal, illetve korábban kevesebb szerephez jutó játékos került a csapatba, amely így nem tudta nagy nyomás alá helyezni a DVTK-t. A hazaiakat – akiknél ugyancsak több helyen történt változás az előző hetihez képest – ezúttal nem támogatták az ultrák, akik az Újpest otthonában múlt szombaton elszenvedett 7-0-s vereség miatt távol maradtak.

Ferencvárosi labdabirtoklási fölénnyel, többnyire mezőnyjátékkal, komoly helyzetek nélkül telt el bő fél óra, a hajrában viszont mindkét csapatnak volt esélye a gólszerzésre, de egyik fél sem tudott élni a lehetőségével.

Lüktető volt a játék a második félidőben, mindkét csapat be tudta szorítani egyes időszakokban ellenfelét a kapuja elé. Negyedórával a vége előtt furcsa góllal szerzett vezetést a Diósgyőr: Zachariassen próbált meg felszabadítani, rárúgta saját csapattársára, Tóth Alexre a labdát, róla pedig Gera felé szállt, aki közelről a kapuba fejelte. Nagy iramot diktálva próbált meg egyenlíteni az FTC, de a DVTK sem mondott le a támadásokról, és a végén Szabó Levente fejesével növelte előnyét, és múlt heti súlyos veresége után begyűjtötte a három pontot.

A fővárosi csapat idén először kapott ki a bajnokságban.

NB I, 32. forduló: Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TE 2-0 (0-0).

Miskolc, DVTK Stadion, 6634 néző, vezette: Andó-Szabó.

Diósgyőr: Ogyincov – Gera D. (82. Ferencsik), Lund, Szatmári, Stephen – Klimovics, Vallejo, Holdampf (19. Bényei) – Pernambuco, Szabó L., Jurek (67. Bokros).

Ferencváros: Varga Á. – Makreckis, Aaneba, S. Mmaee, Pászka (63. Civic) – Stj. Loncar, Ben Romdhane (46. Katona B.), Tóth A. (82. Kehinde) – Szevikjan (62. Zachariassen), Kodro, Lisztes (62. Marquinhos).

Gólszerzők: Gera D. (76.), Szabó (88.).

Sárga lap: Gera D. (16.), Lund (57.), illetve Tóth A. (48.).

NB I, 32. forduló: Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC 2-0, MTK Budapest – Puskás Akadémia FC 1-3, Zalaegerszegi TE FC – Paksi FC 1-1, Újpest FC – Kecskeméti TE 0-3.

Bitok Stephen, a Diósgyőr (b) és Edgar Sevikyan, a Ferencváros játékosa (k)

Fotó: MTI/Vajda János