2024. september 27., Friday

Második mérkőzését is megnyerte a román labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája C divíziójának 2. csoportjában.

Hétfő este 3-1-re nyert az együttes Litvánia ellen Bukarestben, azonban megszenvedett a sikerért, mert bár már a 4. percben vezetést szerzett, a litvánok váratlanul jó replikát nyújtottak, és miután félóra múltán egyenlítettek, szűk negyedórával a vége előtt előnyhöz is jutottak. A bíró előbb megadta a gólt, azonban videózás után érvénytelenítette azt, mivel Târnoveanu kapus keze már rajta volt a labdán, amikor Antanavicius belefejelt, és így a hálóba küldte.

Maradt az 1-1, és a románokat felhozta a számukra kedvező fordulat: a hajrában megrázták magukat, és két gólt is szereztek. A 87. percben Ianis Hagival szemben szabálytalankodtak a litvánok, és ez 11-est ért, bár ez a döntés is videózás után született meg. A büntetőt Răzvan Marin belőtte. Majd a második hosszabbításpercben Mitriță góllal fejezett be egy ellentámadást.

A csoport másik mérkőzésén Koszovó meglepetésre 4-0-ra nyert Cipruson, így átvette a tabella második helyét a szigetországiaktól. A rangsor élén a román csapat áll 6 ponttal, míg Litvánia az utolsó 0-val.

1-2 helyett 2-1

Fotó: a román labdarúgó-válogatott közösségi oldala

A cserejátékosok szerepének fontosságáról

Korrektnek nevezte a román–litván mérkőzés eredményét a hazai csapat szövetségi kapitánya. Mircea Lucescu a találkozó után azt is mondta, hogy három nagyon fontos pontot szereztek, valamint hogy nem mindegy, hogy a kiélezett összecsapásokon a tartalékok tudnak-e hozzátenni a meccshez, amikor megkapják a lehetőséget, vagy nem. Koszovóban a cserejátékosok adósak maradtak, azonban most döntő szerepet vállaltak a sikerben, hiszen Hagi kiharcolt egy tizenegyest, Mitriță pedig gólt lőtt.

„Miért segítette a bíró a hazaiakat?”

Romániának nem volt szüksége játékvezetői segítségre, anélkül is nyerhetett volna, méltatlankodott a találkozót követően a litván csapat szakvezetője. Edgaras Jankauskas már a pályán sem értett egyet a videózás után hozott döntésekkel, az elvett góljuk után sárga lapot is kapott. A meccs után azt mondta, a gól szabályos volt, a bírói döntés érthetetlen. A tizenegyes pedig véleményes, meg is lehetett adni, meg nem is, tette hozzá. Kijelentette: büszke a csapata teljesítményére, és sajnálatosnak nevezte, hogy a pálya gyepszőnyegének a minősége messze elmaradt attól, amit ezen a szinten elvárnának a csapatok.

Ez történt hétfőn a Nemzetek Ligájában

Az A divízióban az olasz válogatott 2-1-re nyert a házigazda izraeli csapat ellen a budapesti Bozsik Arénában. A találkozón – amelyre 2090 néző volt kíváncsi Budapesten – végig fölényben voltak az olaszok, akik az utolsó percben bekapott gól ellenére simán diadalmaskodtak, s két kör után hibátlan teljesítménnyel vezetik a csoportot.

A második forduló másik mérkőzésén Franciaország 2-0-ra legyőzte Belgiumot, gólszerzők Kolo Muani és Dembele. A gallok ezzel javítottak az olaszok elleni, hazai fiaskó után, míg a belgák az 1-0-ra elveszített Eb-nyolcaddöntő után már a második meccsen maradtak gólképtelenek a franciák ellen.

A B divízióban az Eb-t megjárt szlovének Benjamin Sesko mesterhármasával simán nyertek a vendég kazahok ellen.

Nemzetek Ligája, 2. forduló:

* A divízió:

2. csoport: Izrael – Olaszország 1-2, Franciaország – Belgium 2-0. Az állás: 1. Olaszország 6 pont, 2. Franciaország 3 (3-3), 3. Belgium 3 (3-3), 4. Izrael 0.

* B divízió:

3. csoport: Norvégia – Ausztria 2-1, Szlovénia – Kazahsztán 3-0. Az állás: 1. Szlovénia 4 pont (4-1), 2. Norvégia 4 (2-1), 3. Ausztria 1 (2-3), 4. Kazahsztán 1 (0-3).

4. csoport: Montenegró – Wales 1-2, Törökország – Izland 3-1. Az állás: 1. Törökország 4 pont (3-1), 2. Wales 4 (2-1), 3. Izland 3, 4. Montenegró 0.

* C divízió:

2. csoport: Románia – Litvánia 3-1, Ciprus – Koszovó 0-4. Az állás: 1. Románia 6 pont, 2. Koszovó 3 (4-3), 3. Ciprus 3 (1-4), 4. Litvánia 0.