2024. september 27., Friday

Ismét vereséget szenvedett hazai pályán a CSU Craiovától a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ahogy történt az oltyán csapat elleni utolsó négy hazai mérkőzésén is. Noha többet támadott, és több helyzetet is összehozott, egy lényeges különbség volt a két fél között: Craiova rendelkezett egy kivételes labdarúgóval Mitriță személyében, aki ráadásul jó napot is fogott ki, míg az OSK-nál csupán tisztességesen futballozó iparosok vannak, nincs egy kimagasló egyéniség, aki egyedül is meg tud oldani egy meccset, mint Mitriță tette.

Ugyanazt a birtokláson alapuló, középpályát uraló játékot próbálta játszani a Sepsi OSK, mint az előző négy fordulóban, csakhogy alaposan tanulmányozhatta ezt az ellenfél, mert már nem haladt olyan simán a labda, a craiovaiak tudták, hová helyezkedjenek. Ment a csontfűrészelés is, így a helyzetek nem akartak kialakulni. S noha Craiovának sem volt az elején lehetősége, továbbra sem éreztük úgy, hogy a Sepsi OSK védelme a helyzet magaslatán állna. A 16. percben Ștefan avatkozott be utolsó védőként Baiaram ellen, a 32. percben viszont Mitriță színegyedül ugrott ki a statikus védők közül, Szota a hátvédsor mögött ragadva játékban tartotta, ő pedig könnyed mozdulattal átemelte Niczulyon a jobb felső sarokba (0-1).

Csupán a kapott gól után jelentek meg a helyzetek Popescu kapujánál. A 43. percben Nešković sarokra tartó csavarását kiütötte Popescu, Oteliță tette vissza középre, Debeljuh fejesét pedig ismét hárította a craiovai kapus, akinek a 45+2. percben ismét be kellett avatkoznia Nešković fejesénél.

A második félidőben a Sepsi OSK mindent egy lapra tett fel, ami sok helyzetet eredményezett, ugyanakkor nagyon megnyílt a védelemben is. A 48. percben Coman csukafejesét védte Popescu, majd a 49. percben ugyancsak Comanról pattant mellé a hatos sarkáról. Az 54. percben ismét egyedül futhatott rá Mitriță (mit csinál ilyenkor a védelem?), ezúttal azonban előbb Niczuly blokkolta, majd Ňinaj csúszott be, végül Szota szerelte az ötösön belül. Az 56. percben Koljić 10 méterről föléküldte. Az 59. percben Popescu ismét megfogta Coman fejesét. A 61. percben Mora lőtte bele a tizenhatoson belül Niczulyba, a 64. percben Kallaku jó pozícióból a védőket találta el. A 66. percben Debeljuh hat méterről egyedül föléfejelt, a 68. percben viszont sikerült egyenlítenie: Ciobotariu fejesét a léc alól ütötte Popescu magasra, a labda a kapu előterébe pattant, innen pedig Debeljuh egész közelről begyötörte, noha a gólvonal mögül kivágták (1-1). A kockáztatás azonban megbosszulta magát. A 76. percben Mora 16 méterről föléküldte, de a 78. percben Mitriță megmutatta, hogyan kell megoldja egy csatár, ha kisodródik a tizenhatos szélére, és egy védő áll előtte: becsavarta a hosszú felsőbe a keresztléc és a kapufa együttes segítségével (1-2).

A gól után Craiova teljesen lezárta az utat Popescu kapuja felé, csupán egy újabb Coman-fejest jegyezhettünk fel, amelyet azonban a szögletre mentettek. A 90+5. percben Mekvabisvili a kapufát találta el, de aligha bánta, hisz csapata megszerezte a három pontot.

Kétségtelen, hogy szépen, támadó szellemben játszik a Sepsi OSK, de nem csak ezen a meccsen tűnt fel, hogy a védelme a nagylyukú rostára hasonlít. A Craiovától elszenvedett vereség pedig már tudatosíthatná, hogy nem lehet csak a támadásra alapozni, a védelemnek is a helyén kell lennie.

És ha valaki csodálkozott volna azon, hogy Varga Kevin nem lépett pályára, nos ő és Kecskés Ákos fegyelmi okokból a kispadon sem kaptak helyet, mert buliztak, amikor pihenniük kellett volna. Német edző pedig ilyennel nem viccel. Kérdés, hogy mennyire kontraproduktív egy ilyen intézkedés, amikor Matei is kényszerszüneten van.

A Sepsi OSK-nak a következő mérkőzése a Kolozsvári U otthonában van, augusztus 19-én, hétfőn 19 órától. Kérdés, hogy hol rendezik meg a meccset, hiszen ha véget is ér addig a Kolozsvárt minden nyáron megbénító gigafesztivál, nem biztos, hogy rendbehozható addig a sétatéri stadion.

Mitriță egyedül döntötte el a meccset Fotó: Sepsi OSK Facebook

Labdarúgó-szuperliga, 5. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–CSU Craiova 1-2 (0-1)

Sepsi OSK-stadion. Vezették: Radu Petrescu (Bukarest) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Marius Badea (Rm.-Vâlcea). Tartalék: Florin Andrei (Marosvásárhely). Videóbíró: Adrian Cojocaru (Galac). Segéd-videóbíró: Florian Vișan (Galac). Ellenőr: Alexandru Deaconu (Bukarest).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță (65. Oroian), Ciobotariu, Ňinaj, Ștefan, Alimi, Szota (85. Hajdin), Kallaku (65. Sigér), Breij (46. Coman), Nešković (65. Drăghiceanu), Debeljuh.

CSU Craiova: Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Sierra, Ndong, Osima (50. Crețu), Mekvabisvili, Baiaram (46. Barbu), Mitriță, Paradela (74. Bancu), Koljić (58. Mora).

Gól: Debeljuh (68.), illetve Mitriță (32., 82.).

Sárga lap: Szota (45+4.), illetve Ndong (38.), Popescu (66.), Crețu (68.), Bancu (78.).

Piros lap: Crețu (90+6.).

Labdarúgó-szuperliga, 5. forduló: FCSB–Konstancai Farul 3-2, Nagyszebeni Hermannstadt–FC Botoșani 2-1, Aradi UTA–Galaci Oțelul 1-1, Gloria Buzău–Bukaresti Rapid 1-1, Sepsi OSK–CSU Craiova, Kolozsvári CFR–Unirea Slobozia 3-0. Petrolul Ploiești–Kolozsvári U és Jászvásári Poli–Bukaresti Dinamo lapzárta után.