2024. september 28., Saturday

Noha az eredményt beleszámolják a kosárlabda-bajnokság alapszakasza végső rangsorába, gyakorlatilag edzőmérkőzést játszott (volna) a Marosvásárhelyi CSM és a SCM U Craiova. A kimeneteltől függetlenül ugyanis már előtte eldőlt, hogy a helyi együttes a felsőházban folytatja, az oltyánok pedig a kiesés ellen küzdenek majd, és egyik fél sem viszi magával az eredményt a középszakaszba. A negyedik negyed közepén történtek azonban mégis befolyásolják a folytatást, hiszen Martinić legalább kétmérkőzéses eltiltásra számíthat, miután összeakaszkodott a pályán Blaj-Voinescuval. Hogy a craiovai játékost is várhatóan eltiltják, az aligha lehet vigasz.

Már az elején látszott, hogy nem úgy küzdenek – elsősorban védelemben – a házigazdák, mint egy tétmeccsen. Ráadásul Craiovának szinte minden behullott távolról, az első negyed végén 86%-uk volt a félkörön túlról. Támadásban azonban – eltekintve néhány figyelmetlenségtől – jól teljesített a hazai gárda, Jeremić pedig ezen a meccsen nemigen tudott hibázni, csupán egy dobást vétett, triplát pedig egyet sem. Szünetben azonban a vendégek voltak egypontos előnyben az NBA stílusú (nem olyan szintű, de védekezésben olyan lezser) meccsen.

Ez a harmadik negyedben változott meg, amikor – vélhetően a kispad ösztökélésére – nagyon agresszíven kezdett védekezni a marosvásárhelyi együttes, a craiovai játékosok dobásainak pontossága pedig drámai módon lecsökkent, alig öt pontot szereztek tíz perc alatt, így 15 pont hazai előnnyel kezdődött az utolsó tíz perc.

Amelyben nyugodt mederben csordogált a játék, hol ide, hol oda írtunk fel egy-egy kosarat. Egészen addig, amíg öt perccel a vége előtt, egy teljesen ártatlan craiovai támadás során, Martinić a szükségesnél talán keményebb mozdulattal tartóztatta fel Blaj-Voinescu bemozdulását, utóbbinak pedig elborult az agya, és cselgáncsozókat megszégyenítő fogással kapta el Martinić nyakát. A dulakodó játékosok a földre kerültek, és hosszú időbe telt, amíg a társaknak, játékvezetőknek és rendészeknek sikerült őket szétválasztaniuk.

Mindkettejüket kiállították, illetve kiküldték Sántát és Engi-Rosenfeldet, valamint Agapiét is, mert a kispadról beugrottak a pályára. A meccs ugyan már el volt dőlve (ráadásul az eredmény nem számított), ám szinte bizonyos, hogy a montenegrói irányító nem játszhat a következő mérkőzéseken, márpedig a FC Argeș elleni találkozónak az alapszakasz utolsó fordulójában már van tétje, mert az eredményt a középszakaszban is számolják. A mérkőzést pénteken 18.15 órától rendezik.

A provokált Martinics nem maradt adós a válasszal, több fordulóra eltilthatják mindkét játékost

Fotó: Nagy Tibor

Kosárlabda Nemzeti Liga, 17. forduló: Marosvásárhelyi CSM – SCM U Craiova 84:70 (23-24, 21-21, 20-5, 20-20).

Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Alin Faur (Temesvár), Cristian Trofim (Temesvár), Narcis Dan (Szatmárnémeti). Ellenőr: Doru Vinași (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Jeremić 29 (6), Sánta 14, Lowrance 10, Martinić 8, Person 7 (1), Gajović 7, Sólyom 4, Nistor 3 (1), Engi-Rosenfeld 2, Borșa, Bölöni. Kispadon: Paliciuc.

SCM U Craiova: Krutusz 17 (3), Freeman 14 (1), Drăgan 13 (1), Zotov 10 (1), Watson 6, Blaj Voinescu 4, Țibârnă 3 (1), Casale 3 (1), Agapie. Kispadon: Pușcașu, Milovanović.