2024. september 27., Friday

Aganović bosszúja

Egymás után másodszorra kért elnézést a szurkolóktól Bernd Storck, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vezetőedzője a csapata elfogadhatatlan, kritikán aluli teljesítménye miatt, amelyért – mondta – vállalja a teljes felelősséget. Vajon így van-e, a teljes felelősség őt terheli, vagy arról van szó – most már ki merjük mondani –, hogy edzőbuktató hangulat van az öltözőben? Persze némileg ezért is az edző a felelős, ha nem érzi, nem érti, hogy a német mentalitástól nagyon távol álló játékosokkal van dolga...

Az Unirea Sloboziától hazai pályán elszenvedett vereség, ám elsősorban az elfogadhatatlan hozzáállás után már nem kétséges, hogy radikális intézkezdésekre van szükség az OSK-nál. Hogy ez Storck, vagy az öltöző „rothadt almáinak” eltávolítása lesz, a klub vezetőségének döntése. Ami egészen biztos Storcknak róható fel, hogy a nyári szünetben eltanácsolta a csapattól Adnan Aganovićot, aki ha nem is volt mindig kezdő, komolyságával, küzdőszellemével stabilitást teremtett a keretben. Most ellenfélként jött vissza, és döntő szerepe volt abban, hogy volt csapata hazai pályán megszégyenítő vereséget szenvedett egy gyengébb képességű ellenféltől.

Noha a mérkőzés a házigazda labdabirtoklásával indult, a védelemben fegyelmezetten felálló Slobozia ellen nem sikerült igazán nagy helyzetet összehozni. Mi több, ismét megjelentek az előző idényben oly sok bosszúságot okozó hátrapasszok, a lassú, kiismerhető és fantáziátlan állófutball. Néhány helyzetecskét lejegyezhettünk ugyan, de igazán nagy lehetőséget nem. A 23. percben Ňinajt blokkolták az ötös sarkában egy szöglet után, majd az újabb beívelést mellé fejelte. A 26. percben Nešković cselezett ígéretesen, de lövése egy védőt talált el. A 30. percben Coman fejéről pattant a labda Rusu kapuja felé, a 42. percben Debeljuh fejese nem volt sem elég erős, sem elég helyezett. Mindezeknél talán veszélyesebb volt Afalna lehetősége a 15. percben, de lövése mellé ment.

Szünet után aztán teljesen összeomlott az OSK építkezése, rengeteg volt a pontatlan passz, a figyelmetlenségből elveszített labda és a fölösleges szabálytalanság. Mint az 52. percben, amikor a beívelést Poszpeljov hosszabbította meg, és Coadă a jobb felső sarokba fejelt. A játékvezető eredetileg gólt ítélt, azonban a videószobából jelezték, hogy Poszpeljov lesen volt...

A figyelmeztetés azonban nem volt elég, és lélektani pluszt sem hozott, folytatódtak a szarvashibák, ezt Ňinaj a 75. percben azzal koronázta meg, hogy saját tizenhatosában kezdte cipelni a labdát, elveszítette, majd buktatta Aganovićot. A néhány perc videózás után megítélt büntetőt Poszpeljov értékesítette.

Ha valaki azt gondolná, hogy ezek után heves támadásba kezdett az OSK, hogy egyenlítsen, téved. A Sepsi úgy játszik, mintha 3-0-ra vezetne – jegyezte meg a tévé kommentátora, az építkezés lassúságára utalva. És jött az újabb szarvashiba, Coadă iramodott meg egyedül, Ňinaj pedig hátulról szabálytalankodott ellene. Piros lap. Aganović szabadrúgása pedig milliméterekkel kerülte el a felső sarkot.

Az utolsó néhány perc nézhetetlen volt a szentgyörgyi szurkolók számára, s az utolsó helyzetet ismét Slobozia hagyta ki a hosszabbítás perceiben.

Nincs azonban megállás, pénteken a következő mérkőzés vár a Sepsi OSK-ra, amikor Galacra látogat. Addig vélhetően nem jelent be változásokat a klub. De valami rendkívülinek kell történnie, hogy ne kerüljön sor drasztikus intézkedésekre.

Labdarúgó szuperliga, 7. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Unirea Slobozia 0-1 (0-0)

Sepsi OSK-stadion. Vezették: Adrian Cojocaru (Galac)  –  Radu Ghinguleac (Bukarest), Alexandru Vodă (Gyulafehérvár). Tartalék: Vlad Băban (Jászvásár). Videóbíró: Sorin Costreie (Voluntari). Segéd- videóbíró: Florian Vișan (Galac). Ellenőr: Dan Berbecaru (Rm.-Vâlcea).

Sepsi OSK: Niczuly  –  Oteliță (69. Oroian), Ciobotariu, Ňinaj, Ștefan, Alimi, Sigér (46. Kallaku), Varga (69. Szota), Coman (69. Drăghiceanu), Nešković (81. Hajdin), Debeljuh.

Unirea: Rusu  –  Medina, Antoche, Poszpeljov, Șerbănică, Lopez Varela (90+3. Pacionel), Perianu, Bărbuț (66. Aganović), Purece (46. Coadă), Afalna (90+5. Ilie), Camora (46. Vlăsceanu).

Gól: Poszpeljov (78.  –  büntetőből).

Sárga lap: Alimi (15.), Coman (40.), Kallaku (51.), Ňinaj (60.), illetve Lopez Varela (40.), Vlăsceanu (61.), Medina (66.), Poszpeljov (87.).

Piros lap: Ňinaj (84.).

Labdarúgó szuperliga, 7. forduló: Petrolul Ploiești – Galaci Oțelul 0-0, Jászvásári Poli – Bukaresti Rapid 1-2, Sepsi OSK – Unirea Slobozia 0-1, Bukaresti Dinamo – CSU Craiova 2-1. Kolozsvári CFR – FC Botoșani és Nagyszebeni Hermannstadt – FCSB lapzárta után. Gloria Buzău – Kolozsvári U és Aradi UTA – Konstancai Farul ma játsszák.

Ștefănescu  utódját keresik

Svájci-kameruni kettős állampolgár csatárt igazolt a múlt héten a Sepsi OSK. A 26 éves Dimitri Oberlin afrikai gyökerekkel rendelkezik, de Svájcban született, és végigjárt minden korosztályos válogatottat. Mi több, egyszer a helvét válogatottban is szerepelt. Az FC Zürichnél nevelkedett, innen az RB Salzburghoz került, majd az FC Bázel négymillió eurót fizetett érte. Hogy ilyen ígéretes karrierkezdet után miért nem tudott sehol egy évnél többet megmaradni, talán kiderül, amikor a pályán látjuk, Sepsiszentgyörgyre mindenesetre a török Adanasportól került szabadon igazolhatóan. A Slobozia elleni mérkőzésre még nem volt nevezhető az átigazolással járó bürokrácia miatt, Galacon azonban már ott lehet a keretben. Oberlin mindkét szélen és középcsatárként is bevethető.