2024. october 6., Sunday

Továbbra sem tud nyerni hazai pályán a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 2. ligában, noha a Karácsonkői Ceahlăul elleni mérkőzésen szinte 50 percen át vezetett. Az ellenfél egyenlítő gólját az a Patrick Petre szerezte, aki a 3. ligás feljutásban nagy érdemeket szerzett, a bajnoki szünetben pedig a Szuperligában szereplő Dinamóhoz szerződött edző, Adrian Petre fia.

Sokáig úgy tűnt, hogy a voluntari-i sikert követően hazai pályán is megszerezheti a három pontot a nyárádtői Unirea 2018, amelynek a kispadjára sem fértek már fel olyan nevek, mint Astafei vagy Fülöp. A 31. percben egy szöglet után szerzett gólt a házigazda, Abel Popa fejelt a hosszú felső sarokba. A gól után egészen a 79. percig őrizte a törékeny előnyt Nyárádtő, amelyet azonban nem sikerült növelni. Végül Patrick Petre mentett meg egy pontot a karácsonkői csapatnak, illetve vett el két pontot a házigazdáktól, akik továbbra is a kiesőnek számító 18. helyen állnak a rangsorban hét ponttal.

A labdarúgó 2. ligában, akárcsak a Szuperligában, a válogatott meccsek miatt két hét szünet következik, amely után Nyárádtő a Viitorul Pandurii otthonába utazik. Ez abban az esetben, ha lesz meccs, a Viitorul Pandurii ugyanis nem jelent meg szombaton Sellemberken, mert nem volt pénze a kiszállásra, a játékosok pedig egy hete sztrájkolnak az elmaradt fizetések miatt.

2. liga, 9. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Karácsonkői Ceahlăul 1-1 (1-0).

Nyárádtő, Unirea stadion. Vezette: Bogdan Neculcea (Bukarest) – Ștefan Lar (Nagybánya), Ioan Cozorici (Zilah). Tartalék: Matei Șerban (Kolozsvár). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti), Cristian Petropulos (Gyulafehérvár).

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, A. Popa, Ndiesse, Savin, Tiihonen, Cruceru, Bîrnoi, Zukanović, Șerban, I. Barstan. Cserék: Ganea – Vînău, Blidărean, Ioniță, Ciubotaru, Magyari, Bogdan, Coza, Haiduc.

Ceahlăul: Brănescu – Țuțu, Asibey, Wiktorski, Șandru, Gbizie, Chibsah, Ilaș, P. Petre, Crețu, Davordzie. Cserék: Barna – Bracelli, Neag, Moise, Rodrigo Lima, Ciobanu, Telcean, Copoț-Barb, Gyulai.

Gólszerzők: Abel Popa (31.), illetve Patrick Petre (79.).

* 1. liga, 12. forduló: Aradi UTA – Petrolul 52 Ploiești 3-1, Konstancai FCV Farul – Bukaresti Dinamo 1948 1-1, Unirea 04 Slobozia – Kolozsvári FCU 2-2, Kolozsvári CFR 1907 – Jászvásári CSM Politehnica 2-1, Galaci Suporter Club Oțelul – CSU Craiova 1-1. Az élcsoport: 1. Kolozsvári FCU 23 pont, 2. CSU Craiova 20, 3. Galaci SC Oțelul 19.

* 2. liga, 9. forduló: CSM Slatina – Bukaresti Steaua 1-1, Concordia Chiajna – Újszentesi CSC 0-0, CS Mioveni – Resicabányai CSM 0-1, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Bodzavásári Metalul 0-1, Bukaresti Metaloglobus – Campionii FC Argeș Pitești 1-2, Chindia Târgoviște – FC Câmpulung Muscel 4-0, Sellemberki CSC 1599 – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 3-0 (a vendégek jelezték a szövetségnek, hogy nem jelennek meg), Nyárádtői Unirea 2018 – Karácsonkői Ceahlăul 1-1, CS Afumați – CS Voluntari 0-1. A Nagyváradi FC Bihor – FCU Craiova 1948 és az FK Csíkszereda – Foksányi CSM 2007 mérkőzést ma játsszák. Az élcsoport: 1. Csíkszereda 22 pont, 2. CSM Slatina 18, 3. Metaloglobus 18.

Fotó: az Unirea 2018 közösségi oldala/Pixel Sport