2024. september 27., Friday

nem talált fogást az éllovason

A Rapid 1923 csapata 2-0-ra kikapott hazai pályán a Kolozsvári FCU-tól hétfő este, a labdarúgó-Szuperliga 9. fordulójának utolsó mérkőzésén.

Marius Șumudică edzőnek ez volt az első fellépése a Giulești Arénában, amióta augusztus 20-án átvette a szakmai irányítást, így vesztes meccsen mutatkozott be a bukaresti szurkolótábor előtt. A szakvezetőt felállva ünnepelte a közönség, amikor besétált a pályára a mérkőzés előtt, azonban a végére megváltozott a lelátói hangulat. A meccsen félóránként születtek a gólok: Pereira a 30. percben, Nistor a 60.-ban talált be, utóbbi büntetőből.

Sikerével a Kolozsvári U 5 pontra növelte előnyét a tabellán a második helyen álló Galaccal szemben: az erdélyi együttesnek 21 pontja van, míg a dunai kikötővárosiaknak 16, igaz, utóbbiak eggyel kevesebb meccset játszottak. A Nagyszeben ugyanakkor a 7., 12 ponttal, a Rapid a 12. helyen áll 9 ponttal, míg az UTA a 14., nyolc ponttal.

Fotó: az FC Rapid 1923 közösségi oldala

* Szuperliga, 9. forduló: Jászvásári CSM Politehnica – CSU Craiova 2-0, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 2-2, Aradi UTA – Nagyszegeni Hermannstadt 1-1, Bukaresti Rapid 1923 – Kolozsvári FCU 0-2. Az élcsoport: 1. Kolozsvári FCU 21 pont, 2. Galaci SC Oțelul 16, 3. Bukaresti Dinamo 1948 16.

* 2. liga, 6. forduló: FC Voluntari – Chindia Târgoviște 4-1, Campionii FC Argeș Pitești – Concordia Chiajna 3-2. Az élcsoport: 1. FK Csíkszereda 15 pont, 2. CS Afumați 12, 3. Bukaresti Metaloglobus 12, 4. Bukaresti Steaua 12.

Góllal vette ki részét a Girona győzelméből a válogatott játékos

Gólt szerzett a román válogatott Andrei Rațiu csapata, a Rayo Vallecano Osasuna elleni mérkőzésén, hétfőn, a spanyol labdarúgó La Liga 5. fordulójában. A futballista végigjátszotta a meccset, és a 67. percben, 1-0-s állásnál talált be. A találkozót a Rayo 3-1-re nyerte.

Peches Parma, hiába a román gólpasszok

A Balogh Botonddal, valamint Dennis Mannal és Valentin Mihăilăval felálló Parma 2-0-s vezetésről 3-2-re kikapott a vendég Udinesétől az olasz labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának hétfői mérkőzésén. A hazaiak Del Prato és Bonny találatával a szünetben kétgólos előnyben voltak, de az udineiek Lucca egy, valamint Thauvin két góljával fordítottak, és elvitték a három pontot.

Mindkét parmai gólban benne voltak a román játékosok: az elsőnél Valentin Mihăilă passzából talált be Del Prato, a másodiknál Dennis Man szerepelt az előkészítő szerepében. A hazaiak tíz emberrel fejezték be a találkozót, miután a csereként beállt Kéitát a 73. percben második sárga lappal kiállította a játékvezető.

A mérkőzésen, amelyet a helyszínen tekintett meg a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Mircea Lucescu, Valentin Mihăilă jobb térdét fájlalva hagyta el a pályát.

Az újonc Parmának egy-egy győzelem és döntetlen mellett ez volt a második veresége, és jelenleg 12. helyen áll a Serie A-ban, míg a tízpontos Udinese az első helyre lépett előre.