2024. september 27., Friday

Kiegyensúlyozott, nagy erőbedobással játszott mérkőzés után, 3-3-as döntetlennel kezdte a bajnoki idényt a marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata a Sepsi SIC ellen. A mérleg ide is, oda is elbillenhetett volna, a szerencse kissé többet kacsingatott a szentgyörgyiek felé, a végeredmény is mutatja azonban, hogy szinte azonos képességű csapatokról van szó, amelyek vélhetően a Dévai Westtel együtt a felsőház utolsó két helyéért küzdenek majd, az első két hely ugyanis (Galac és Székelyudvarhely) foglaltnak tűnik.

A szépszámú közönség (talán az is számított, hogy ingyenes volt a belépés) előtt játszott mérkőzést lámpalázasan kezdte a megerősített hazai csapat, a kezdeti kapkodást és védelmi bizonytalankodást pedig már a 3. percben kihasználta Kanyó egy nagyon eltalált lapos keresztlövéssel. A következő néhány percben is a szentgyörgyiek veszélyeztettek, és kapufáig is eljutottak. A félidő második felében azonban, miután sikerült egy kicsit megnyugodni, a házigazdák vették át a kezdeményezést, bár a vendégek védelmének feltörése igen nehéz feladatnak bizonyult. Végül a 19. percben Láposit felejtették egyedül a hatoson felül, aki fordulásból átemelte Pappon.

A második félidőben folytatódott a CSM építkezése, azonban elég volt két ellenakció, és némi szerencse, hogy a Sepsi SIC vezetéshez jusson. A 22. percben Mányáról pattant a kapuba a labda, pedig olyan erőben érkezett, hogy nem is tudta irányítani, majd egy semmit sem ígérő lövéssel Máthis a 26. percben kötényt adott Tătarnak.

1-3-nál Cosmin Gherman azonnal lehívta a kapust, mondhatnánk azt is, hogy kockáztatott, ám hamarosan kiderült, hogy remekül begyakorolta az ötfős támadást a marosvásárhelyi csapat, hiszen egyszer sem került veszélybe az üres kapu, viszont három ordító lehetőség is kimaradt. Végül Covaci fejezett be középről egy emberfölényes támadást (2-3). A CSM folytatta a vészkapusos taktikát, az egyenlítés mégis egy ellentámadásból következett be, amikor Tătar a pályán volt, Varga lövése pattant Csogról a kapuba.

Evés közben jön meg az étvágy, s a házigazdák továbbra is öt fővel támadva próbálták megszerezni a győztes gólt, ám az utolsó percben csak a kapufát sikerült szinte felaprítani, ugyanakkor egy ellentámadásnál Tătarnak kellett mentenie. A zárópercekben minden eszközt bevetettek a felek, hogy az ellenfél gólszerzését megakadályozzák (innen a sárga lapok), így maradt a döntetlen, amely talán Sepsiszentgyörgynek kedvez jobban, bár ezt ma még korai megmondani.

A marosvásárhelyi teremlabdarúgók legközelebb vasárnap 17 órától lépnek pályára, amikor a Mausoleul Mărășești vendégei lesznek.

Teremlabdarúgó 1. liga. 1. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 3-3 (1-1).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Laurențiu Pentek (Nagyvárad), Robert Ciorbea (Barcaszentpéter). Tartalék: Liviu Dârjea (Brassó). Ellenőr: Mihai Kiuță (Brassó).

Marosvásárhely: Tătar – Küsmödi, Iszlai, Covaci, Csepán (Bokor, Láposi, Varga, Nicola, Tifán, Butiurca, Barbócz, Curticăpean)

Sepsi SIC: Papp – Máthis, Gáll. Czintos, Kusztos (Kanyó, Veres, Csog, Király, Vajna, Mánya).

Gólszerzők: Láposi (19.), Covaci (32.), Csog (35. – öngól), illetve Kanyó (3.), Mánya (22.), Máthis (26.).

Sárga lap: Küsmödi (40.), illetve Gáll (37.).

Futsal 1. liga, 1. forduló: Dévai West – Mausoleul Mărășești 18-4, Marosvásárhelyi CSM – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 3-3. FK Székelyudvarhely – Galaci United 5-2. A Temesvári CFR – Bodzavásári Luceafărul mérkőzést tegnap lapzárta után rendezték.

Fotó: a marosvásárhelyi városi sportklub közösségi oldala