2024. september 27., Friday

A biztos csoportkörért

• 2024-08-18 16:00:00

• -

A biztos csoportkör volt a tét a labdarúgó-Európa-liga 3. selejtezőkörében, hisz a győztesek már biztosan ott lesznek vagy az Európa-liga, vagy a Európa-konferencialiga főtábláján – a megfelelő anyagi bónusszal. A veszteseknek pedig még van egy esélye a Konferencialiga play-off körében, hogy a főtáblán folytathassák.

A legdrámaibb csatát az Ajax Amszterdam – Panathinaikosz párharc hozta (egykor BEK-döntőt játszott egymás ellen a két csapat), amelyen a görögök a zárópercekben egyenlítették ki az összesített eredményt, majd nem kevesebb, mint 34 (!), azaz csapatonként 17 büntetőrúgás elvégzésére volt szükség, hogy győztest lehessen hirdetni.

Meglepetés, hogy a gibraltári Lincoln Red Imps legyőzte a legerősebbnek tartott fehérorosz Dinamo Miszket, utóbbi azonban biztosan csoportkörös, noha hazai mérkőzéseit nem játszhatja saját pályáján.

Kiderült az is, hogy ki lesz a Ferencváros ellenfele az EL-csoportkörbe jutásért, amely a Banja Luka – Klaksvík párharcból került ki.

Az első mérkőzésen a tavalyi BL-selejtezőben a Ferencvárost felülmúló feröeri együttes nyert hazai pályán 2-1-re, csütörtökön Boszniában pedig sokáig továbbjutásra állt, ám a nagy fölényben játszó hazaiak a hajrában hosszabbításra mentették a párharcot, majd a ráadásban megszerezték a továbbjutásukat jelentő gólt.

Labdarúgó-Európa-liga, 3. selejtezőkör, visszavágó (zárójelben az összesített eredmény): Lincoln Red Imps (gibraltári) – Dinamo Minszk (fehérorosz) 2-1 (2-3), Rapid Bécs (osztrák) – Trabzonspor (török) 2-0 (3-0), Elfsborg (svéd) – Rijeka (horvát) 2-0 (3-1), Viktoria Plzeň (cseh) – Krivbasz Krivoj Rog (ukrán) 1-0 (3-1), Cercle Bruges (belga) – Molde (norvég) 1-0 (1-3), Ajax Amszterdam (holland) – Panathinaikosz (görög) 0-1 (1-1), büntetőkkel: 13-12, Makkabi Tel-Aviv (izraeli) – Panevėžys (litván) 3-0 (5-1), Lugano (svájci) – Partizan Belgrád (szerb) 2-2, hosszabbítás után (3-2), Servette Genf (svájci) – Sporting Braga (portugál) 1-2 (1-2), Borac Banja Luka (bosnyák) – KI Klaksvík (izlandi) 3-1, hosszabbítás után (4-3), Shamrock Rovers (ír) – Celje (szlovén) 3-1, hosszabbítás után (3-2).