Akadályokat leküzdő, kincskereső lepkékké, dongókká, szorgos hangyákká változtak csütörtök délelőtt a marosvásárhelyi Szentjánosbogár napközi óvodásai. A mesevilágot idéző szabadtéri tevékenységekre a Maros megyei óvónők pedagógiai köre alkalmával került sor a tanintézetben.
Az oktató játékok, feladatok után a vendéglátók, illetve az együttléten részt vevő vendégpedagógusok szakmai megbeszélést folytattak, és kiértékelték a látottakat. Erről kérdeztük Haller Katalin magyar tannyelvű óvodai oktatásért felelős megyei tanfelügyelőt.
– Nagyon büszke vagyok a Szentjánosbogár napközi pedagógusaira, valamennyien kitűnő munkát végeztek. A délelőtt minden pillanatát sikerült úgy megszervezniük, hogy a gyerekek érdeklődése egyszer sem lankadt, senki sem fáradt el, sőt, az óvoda nevéhez illő nyüzsgésnek lehettünk tanúi a két óra alatt. Meggyőződhettünk arról, hogy egy remek csapat munkálkodik ebben az óvodában, és a magyar, illetve román tagozat között is nagyon jó az együttműködés. Ami a programot illeti, egy mesével indítottak, ennek megfelelően a gyermekek hangya-, dongó-, illetve lepkebőrbe bújtak, két óvónő pedig manónak öltözött. Az ilyen jellegű szerepjátéknak nagy jelentősége van az érzelmi fejlődésben és a szocializációban is. A történet alatt a „bogárkák” örök barátságot kötöttek, a szomorú hangyamamát alakító gyerek pedig azóta is lelkesen segít mindenben az óvó nénijének. A mesének erkölcsi üzenete is volt, a közösen végzett munka fontosságára tanította meg a gyerekeket. A feladatok teljesítése közben integrált tevékenységekre nyílt lehetőség, a matematikától a testnevelésig több területet is érintettek a kincskeresők, akik a játék végén átkelhettek a szivárvány alatt. Az is fontos szempont, hogy a foglalkozás nem a négy fal között, hanem az udvaron zajlott, kint ugyanis más a tér, több lehetőség adódik a játék megélésére.
Haller Katalin azt is elmondta, hogy a pedagógiai kört félévente kétszer szervezik meg, egy városi és egy vidéki óvodában. A csütörtöki tevékenységen a megyeszékhelyiek mellett számos nyárádmenti település pedagógusa vett részt. A tanfelügyelő szerint valamennyien sok mesélnivalóval és játékötlettel tértek vissza a gondjukra bízott gyermekekhez.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató