Miután Horia, Kloska és Krisán megreggeliztek, azonnal taxit hívtak, és Napóleon szállására hajtottak. Majdnem kortársak voltak.
Miután Horia, Kloska és Krisán megreggeliztek, azonnal taxit hívtak, és Napóleon szállására hajtottak. Majdnem kortársak voltak. Napcsi a Napa-völgyben szállt meg egy juhásztanyán, amelyet pompásan felújítottak a Szent Szövetségtől megpályázott pénzen. A papírokat és a pályázati bizonylatokat Horia titkárnője, Varga Katalin töltötte ki, szerezte be az Érchegység egyik aranylelőhelyén, hol a Gold Corporation író- és nyírógépei kelepeltek napestig. Ez sem zavarta a mérgezést.
Napóleon már várta őket a társalgóban kényelmesen hátradőlve, de azért balja pontosan a hasán volt keresztbe helyezve. A kései kor orvostörténészeinek sikerült kideríteniük, hogy függetlenül a Szent Ilona szigetén a későbbiek folyamán beadagolt angol méregtől – arzén –, minden franciák császára komoly gyomorbántalmakban szenvedett, ugyanis sem a touloni kadétiskolában, sőt egyetlen csatája előtt sem reggelizett rendesen, alig vett magához meleg ételt, holott a tábori konyha ugrásra készen követte a hadvezért.
A róla elnevezett konyakot szürcsölgette, és már el is tervezte, hogy levédi a Nemzetközi Találmányi Hivatalnál és a Szovjetunióban a konyak márkanevet, ehelyett majd kénytelenek az italforgalmazók és hamisítók valami hülye és komplikált nevet kitalálni. Jót nevetett a markába. (A jobbjába, természetesen.) Így aztán egy pillanatot még késett is, mert előbb ki kellett rázza markát, hogy rendre kezet foghasson Horiával, Kloskával és Krisánnal, akitől meg is kérdezte, hogy nem bihari-e. Az a fejét rázta, mondván, semmi köze az indiai Bihar tartományhoz. A szomszédos vármegye eszébe sem jutott.
Abban maradéktalanul egyetértettek, majd a beszélgetés során az őket körülcsaholó újságíróknak és Pulitzer Józsinak többször is lenyilatkozták, hogy a politikusok rohadt gazemberek, korrupt csirkefogók, és ők majd megtisztítják a közéletet mindenféle nyavalyától, nyűgtől és nyájas nyámnyiláktól.
Ezt követően megtekintették az Aranyos folyót meg a werespataki goldkitermelést. Megállapították, hogy a százados Habsburg-elnyomás agyonszennyezte ezt az aranyos kicsi folyót, és ezért fel fogják venni ellene a harcot. Horia és Kloska azonnal belement, de Krisán még habozott. Mint utóbb megállapítást nyert, megsértődött azon, hogy Napcsi föltételezte róla a bihari gyökérzetet.
A francia titkosszolgálat jelentette, hogy az ország, különösen a Gyuláról elnevezett Károlyfehérvár kétarcú politikát folytat. H+K+K mit sem tudott erről. Ekkor eléjük tárták a kémjelentést: szóban harcolnak a Habsburgok, a fránya ausztriákok ellen, tele van a dologgal az összes tankönyv és tankönyvírók hócipője (legmagasabb várható méret 40-47, gyenge északi széllel), ugyanakkor a turistákat, vándorokat, menekülteket és peregrinusokat azzal szédítik, hogy londonihoz hasonló zenés őrségváltást rendeznek minden délben 12-kor (ora locală) teljes pompával császári egyenruhában és rizsporos parókával, most, amikor a kontinentális zárlat miatt nem lehet beszerezni sem rizsport, sem rizsnyákot, még tejberizset sem.
H+K+K azonnal ígéretet tett, hogy utánanéznek a dolognak, és éppen munkaebédhez készülődtek, leöltek tizenkét vadon nevelt transzhumált ürüt, amikor rémült orcával beállított a fogadóba Árva Jankó, Mihály vajda és Hajdú Győző, lihegve szóltak, hogy jönnek a II. József csapatai kalapban és állig felfegyverkezve. Környezetvédőknek és ciánellenőröknek vannak álcázva. Ja, és magyarul beszélnek.
Napcsi, akinek kilétét titokban kellett tartani, de azért tudott róla a TASZSZ, az Agerpres, az MTI és az AFP, a hír hallatán azonnal felkapta álcáját, amit még Verdi Álarcosbáljának bemutatóján viselt az operaházban – ahol találkozott különmegbízottjával, a vasálarcos fantommal, valamint a szépséggel és a szörnyeteggel –, és kislisszolt a hátsó ajtón. A forradalmakra való tekintettel minden fogadónak ezen a vidéken volt hátsó csapóajtaja, ahol az arra érdemesek eltűnhettek a történelem szeme elől. Következmények nélkül.
Napóleon a hegyek közé menekült, évekig bujkált, amíg előkészítették ellene a Népek csatáját és Waterlót – nem ebben a sorrendben –, ám H+K+K-t hiába faggatták, törték kerékbe, vágtak bocskorszíjat a hátukból, semmit soha el nem árultak a feudális rendeknek. Ui. hazánk történelmére nézve döntő jelentőségű találkozó volt. 900 évre titkosították.