Megszokhattam volna, hogy minden augusztusban eljönnek Hollandiából, hogy mélyszegénységben élő és sokgyermekes erdélyi családokon segítsenek, az önkéntesség ugyanis olyan szervesen tartozik az életükhöz, akár a levegő.
Évek óta figyelem az önzetlen jóindulatot, ami megszépíti a Rhenenből érkező egyetemi hallgatók szünidejét, a szakmunkásként dolgozó fiatalok szabadságát, akik jókedvűen végzik el a többnapos nehéz fizikai munkát. Megszokhattam volna, és mégis újra meg újra rácsodálkozom arra, hogy milyen hatásuk, erejük van azoknak a protestáns gyülekezeteknek, amelyekben ilyen jóérzésű fiatalokat nevelnek.
A rheneni Samarita Werkgroep szervezői, Jouke Gardenier és Hendrich Rosa vezetésével több gyülekezetből jelentkezett az a 22 fiatal, akik az ötgyermekes Vitális László szabédi házát egy szobával bővítették, a Dózsa György községi beteggondozó központban szigetelték a külső falat, Mezőpanitban egy özvegyasszony házában fürdőszobát alakítottak ki.
Keresztyén hitükhöz hozzátartozik, hogy a napi rendszeres ima mellett dolgozzanak, áldozatot hozzanak valamiért. Önkéntességük nem csak az ideutazásból állt, már de-cembertől készültek arra, hogy élelmiszert, ruhaneműt gyűjtsenek, és csomagokat készítsenek nehéz helyzetben levő családoknak. Az útiköltségükre szükséges összeg és a tervük megvalósításához szükséges építőanyagok beszerzése, támogatók megnyerése is az ő feladatuk volt. Gyülekezetekben léptek fel zenés műsorral, hogy támogatókat keressenek. Erdélyi missziójuknak szponzorokat nyertek meg, akik építőanyagokkal, szerszámokkal segítették őket, amit az idén egy 16 tonnás autó szállított Marosvásárhelyre. Minden évben megrendezik a magyar ételek estjét a gyülekezet Erdőszentgyörgyről származó hölgytagjának irányításával, valamint a hollandok kedvenc ételét kínáló holland estet, amelyeknek a részvételi díját is az erdélyi tervre fordítják.
Az idei akciójukat színezte a számítógépes szakmában dolgozó kedves, barátságos Renate van Vulpen főzőtanfolyama, amelyen sokgyermekes édesanyák vettek részt Marosvásárhely környéki falvakból. Arra mutattak példát, hogy az egyszerű tömegételeket hogyan lehet jóízűen, tartalmasan elkészíteni. Amit főztek, a résztvevők magukkal is vihették, ezenkívül élelmiszercsomagot is, és az útiköltségüket is megtérítették.
A holland fiatalok önkéntes szolgálatának szervezője és vendéglátója Fülöp G. Dénesné, a Vártemplomi Diakóniai Otthon vezetője volt, aki a szállást és a munkájukhoz szükséges feltételeket biztosította.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató