OGYMT – egyetem Európáért
Jelenlegi szerkezetében a MOGYMTE-nek 10.726 hallgatója van (egyetemi, mesteri, doktori és más tanulmányi szinteken), 35 alapfokú egyetemi, 33 mesteri és doktori szakkal működik.
Október elsején, hétfőn 10 órától a Kultúrpalota lesz a helyszíne a Marosvásárhelyi Orvosi, Gyógyszerészeti, Műszaki és Tudományegyetem hivatalos évnyitójának – olvasható a prof. dr. Leonard Azamfirei rektor aláírásával érkezett tájékoztatóban. Délután 5 órától az egyetem központi épülete előtt tartják a külföldi hallgatóknak dedikált nemzetek napját.
A tájékoztatóban a rektor leszögezi, hogy a Hivatalos Közlöny 2018. évi 735. számában közölt kormányrendelettel befejeződött a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem és a Petru Maior Egyetem egyesítése. Ezt követően 2018. szeptember 20-tól az egyetem hivatalos elnevezése Marosvásárhelyi Orvosi, Gyógyszerészeti, Műszaki és Tudományegyetem névre változott (MOGYMTE). Angol neve: University of Medicine, Pharmacy, Sciences and Technology of Targu-Mures.
A Petru Maior Egyetem oktatási és adminisztratív szerkezetei a MOGYMTE szerves részévé váltak, és az egyesült egyetemek adminisztrációi a sajátos szervezési feladatokat ennek megfelelően folytatják.
Jelenlegi szerkezetében a MOGYMTE-nek 10.726 hallgatója van (egyetemi, mesteri, doktori és más tanulmányi szinteken), 35 alapfokú egyetemi, 33 mesteri és doktori szakkal működik. Személyzete 1.233 alkalmazottból áll, 739 oktató, 494 segédoktató és kisegítő személy alkotja.
A vezetőség legfontosabb feladatának az új egyetemi év jó körülmények közötti beindítását, az új szerkezet működőképességét elősegítő legsürgetőbb adminisztratív teendők megoldását, az egyetem működését biztosító előírások összhangjának a megteremtését tartja.
Az összeolvadás alapját a két szenátus határozatai alkotják, olyan nyilvános dokumentumok, amelyeknek előírásait mindkét egyetem elfogadta.
Az egyesülést követően az oktatási tevékenység azokon a szakokon kezdődik el, amelyekre a hallgatók felvételt nyertek. A tanerők a 2018–19-es évre jóváhagyott munkaköri jegyzék alapján fejtik ki tevékenységüket. Az összeolvadás elsősorban adminisztratív természetű, és semmilyen formában nem zavarja meg az oktatási folyamatot, és egyik intézmény alkalmazottainak sem kell tartaniuk attól, hogy csökkenni fog a jövedelmük.
A MOGYMTE megőrzi hagyományos orvosi és gyógyszerészeti egyetem jellegét és a multikulturális jelleget is, ahogy azt a 2011/1-es közoktatási törvény megfogalmazza. Nem kell aggódni amiatt, hogy az egyetemnek a romániai magyar orvosképzésben betöltött szerepe csökkenni fog, és amiatt sem, hogy nem biztosítanak jó körülményeket a magyar nyelvű oktatás számára. Ez a két szempont képezte az egyeztetés alapját, és ezért hangsúlyosan belefoglalták a két szenátus határozatába – olvasható prof. dr. Leonard Azamfirei rektor közleményében.