2024. september 16., Monday

Hat forduló után sem volt képes gólt rúgni a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 2. ligában. Igaz, egy mérkőzését elhalasztották, így csak ötször játszott, ezek közül négyszer idegenben, az egyetlen hazainak számító találkozóját pedig Szászrégenben, ám a mérleg így is aggasztó az alapszakasz szinte negyedénél.

A 6. fordulóban a volt szuperligás FC Universitatea 1948 Craiova otthonában lépett pályára Eusebiu Tudor csapata. Noha a kezdő tizenegyben több olyan játékos is helyet kapott, akinek már van 2. ligás, sőt némelyeknek 1. ligás tapasztalata is, nagyon megszeppenve léptek pályára a nyárádtőiek, képtelenek voltak hosszabb ideig megtartani a labdát, így a játék többnyire a térfelükön zajlott. A 10. percben pedig, egy szöglet után, vezetéshez is jutottak a házigazdák: Abbey fejjel csúsztatta tovább a labdát, Bălan pedig formaságot teljesített a kapu hosszú sarkánál (1-0). Ezt követően is a házigazdák voltak veszélyesebbek, a 19. percben egy újabb szöglet után Bălan melléfejelt, a 29. percben pedig, Padula akciója után, szintén ő küldte 18 méterről kapura, de Geantă hárított. Csupán az első félóra után kezdett valamivel próbálkozni Nyárádtő, és a 31. percben a tizenhatos bal oldalára betörő Haiduc éles lövését Codruț kiütötte. Tíz perccel később Sidibe lövése elkerülte Geantă kapuját.

A második félidőben valamivel bátrabban játszott Nyárádtő, de a helyzeteket továbbra is a Craiova dolgozta ki. A 49. percben Geantă védte Moraru tizenhatos sarkából leadott éles lövését, a 63. percben Ibrahim közeli fejese középre érkezett. Aztán a 71. percben újabb pontrúgásból született meg a második hazai gól: ezúttal egy bal oldali szabadrúgásból érkező beadást fejelt közelről Lumba a hálóba (2-0).

Ezután Astafei-nek lett volna lehetősége zörgetni, de két nagy lehetőségét egyaránt kihagyta: a 74. percben 13 méteres lövését kiütötte Codruț, négy perccel később pedig üresre cselezte magát a hatos sarkán, ám a kapus mellett ellőtt labdája a hosszú sarok mellett hagyta el a játékteret.

A Nyárádtői Unirea 2018 a következő fordulóban a bombarajtot vett CS Afumați együttesét fogadja szombaton 11 órától, ám a helyszínt még biztosan nem lehet tudni: ha addigra nem fejeződik be a nyárádtői pálya felújítása, akkor vélhetően ismét Szászrégenben.

Fotó: a FCU 1948 Craiova közösségi oldala

2. liga, 6. forduló: FC Universitatea 1948 Craiova – Nyárádtői Unirea 2018 2-0 (1-0).

Craiova, Ion Oblemenco Stadion.

Vezette: Dragoș Lunca (Kolozsvár) – George Suciu (Aranyosgyéres), Ramona Udrea (Zsilvásárhely).

Tartalék: Arthur Răcoare (Curtea de Argeș).

Ellenőr: Velicu Bogdan (Bukarest), Cristian Petrean (Vajdahunyad).

FCU 1948 Craiova: Codruț – Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula, Achim, Pop (54. Ghindovean), Sidibe (76. Dragu), Abbey (76. Răduț), Moraru (82. Ilie), Bălan (54. Ibrahim).

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, A. Popa, Ndiesse, Savin, Tiihonen (66. Cruceru), Haiduc (84. Magyari), Bîrnoi (54. Fülöp), Șerban (80. Ov. Horșia), I. Barstan, Astafei (80. Zukanović).

Gólszerzők: Bălan (9.), Lumbu (71.).

Sárga lap: Ndiesse (31.), Cruceru (68.), Chinteș (70.). Ov. Horșia (90+3.).

2. liga, 6. forduló: FCU 1948 Craiova – Nyárádtői Unirea 2018 2-0, CS Afumați – Sellemberki CSC 1599 1-0, Karácsonkői Ceahlăul – Bukaresti Metaloglobus 0-1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Vajdahunyadi Corvinul 1921 1-3, FC Câmpulung Muscel – CS Mioveni 1-0, Bodzavásári Metalul – CSM Slatina 1-0, Újszentesi CSC – Nagyváradi FC Bihar 1-0, Bukaresti Steaua – Foksányi CSM 2007 1-0.