2024. september 16., Monday

a feljutásra pályázó otthonában

Sima vereséget szenvedett a Marosvásárhelyi ACS a Gyulafehérvári CSM Unirea otthonában, amely idén feljutásra pályázó keretet alakított ki, és mindhárom eddigi mérkőzését megnyerte. Maga Sepsi László klubelnök mondta, amikor Jorza és Giosu távozásáról kérdezték, hogy nem tudtak konkurálni a gyulafehérváriak anyagi ajánlatával, így kerültek mindketten a szombati ellenfélhez. A CSM Unirea egyébként az első gólt a mostani mérkőzésen kapta.

Az első félidő egyértelműen a házigazdáké volt, hamar megjelentek a helyzetek Vlasa kapuja előtt. Az első lehetőséget Blănaru hagyta ki a 13. percben, majd Sebaș lehetősége is kimaradt a 22. percben.

Az első hazai gól büntetőből született. Miután a 31. percben Negrea szabálytalankodott Nistor ellen, Giurgiu értékesítette a tizenegyest. A 39. percben Fetița növelte egy távoli lövéssel, a jobb oldalvonal közeléből. A második félidőben is a gyulafehérváriak vitték a prímet, és az 59. percben Giurgiu a keresztléc segítségével növelte csapata előnyét. A Marosvásárhelyi ACS két perccel később Râpan góljával csökkentette a különbséget.

Mihai Ianc vezetőedző szerint csapata nem játszott rosszul, de elismerte, hogy az ellenfél a 3. liga szintje fölé nő, és győzelme megérdemelt. Kiemelte: meglátszott, hogy – az utolsó pillanatban összekapkodott marosvásárhelyiekkel ellentétben – Gyulafehérvár jó körülmények között tudott felkészülni, és kialakítani a keretet, minden posztra megfelelő játékosokkal.

AMarosvásárhelyi ACS szombaton 17 órától egy másik erős, feljutásra pályázó riválist, a Gloria 2018 Beszterce-Naszód együttesét fogadja.

3. liga, 7. csoport, 3. forduló: Gyulafehérvári CSM Unirea – Marosvásárhelyi ACS 3-1 (2-0).

Gyulafehérvár, Vár stadion. Vezette: Dan Răzvan (Temesvár) – Vasile Gogu (Resicabánya), Adrian Enache (Resicabánya). Tartalék: Marin Cîrciumaru (Temesvár). Ellenőr: Alexandru Gherghe (Fogaras), Fodor József (Székelyudvarhely).

Gyulafehérvári CSM Unirea: Roman – Giurgiu, Ardei, Vomir, Sebaș, Boldea, Istrate, Fetița, Nistor, Jorza, Blănaru. Cserék: Berța, Stanciu, Voinea, Tănase, Indrei, Giosu, Ardeiu, Roșu, Pîntea.

ACS Marosvásárhely: Vlasa – Rus, Negrea, Pataki, Luca, Oltean, Râpan, Todoran, R. Barstan, Toader, Gliga. Cserék: Moga – Milchiș, Coman, Horșia, Mitra, Vidrăsan, Ștefănescu, Irimiás, Namolovan.

Gólszerzők: Giurgiu (31. – büntetőből, 59.), Fetița (39.), illetve Râpan (61.).

* 3. liga, 7. csoport, 3. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Medgyesi ACS 1-4, Balázsfalvi CIL – Gyulafehérvári CSU 0-0, Dési Unirea – Feketehalmi CSM 4-0, Gyulafehérvári CSM Unirea – Marosvásárhelyi ACS 3-1, Gloria 2018 Beszterce-Naszód – Kudzsiri Metalurgistul 5-0. Az állás: 1. CSM Unirea 9 pont, 2. Medgyes 9, 3. Balázsfalva 7, ...7. Marosvásárhelyi ACS 3, 8. Szászrégen, 9. Feketehalom 0, 10. Kudzsir 0.

*  4. liga, 1. csoport, 1. forduló: Dicsőszentmártoni A&A Grup – Búzásbesenyői Înfrățirea 9-1, Marosludasi Mureșul – Dicsőszentmártoni Chimica 7-0, Marosvásárhelyi Vulturii – Marosvásárhelyi Academica Transilvania 1-5.

*  4. liga, 2. csoport, 1. forduló: Magyarói Viitorul – Erdőszentgyörgyi CSO 0-2, Nyárádszeredai ACS – Marosoroszfalui Mureșul 0-4, ACS Marosszentkirály-Náznánfalva – Mezőrücsi Câmpia 3-0, Szovátai ACS – Marosvásárhelyi ASA 1-8.