2021. december 3., péntek

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Vasárnap este megnyílt az első marosszentgyörgyi nemzetközi MaKiTa-tábor, melyet a római katolikus plébánia szervez az idén visszakapott iskolaépületben. A résztvevők budapesti, kecskeméti, marosvásárhelyi, erdőszentgyörgyi, sepsiszentgyörgyi, székelyudvarhelyi és marosszentgyörgyi gyerekek, akik ének, zene, festészet területén szeretnének szaktanárok irányításával alapozni.


Vasárnap este megnyílt az első marosszentgyörgyi nemzetközi MaKiTa-tábor, melyet a római katolikus plébánia szervez az idén visszakapott iskolaépületben. A résztvevők budapesti, kecskeméti, marosvásárhelyi, erdőszentgyörgyi, sepsiszentgyörgyi, székelyudvarhelyi és marosszentgyörgyi gyerekek, akik ének, zene, festészet területén szeretnének szaktanárok irányításával alapozni.

A tábornyitón a táborozók és hozzátartozóik vettek részt, zsúfolásig megtöltve a hittantermet. A jelenlévőket házigazdaként Baricz Lajos plébános köszöntötte, aki annak örült, hogy egyszerű dolga van, mert csupán a helyet kell biztosítania és a háttérből követnie az eseményeket. A továbbiakban az est moderálását végezte. Elsőként Lokodi Edit Emőke megyei tanácselnök jutott szóhoz. Arról beszélt, milyen fontos a közösségi tevékenység és az, hogy a gyerekben rejlő képességeket idejében felismerjék és megteremtsék a lehetőséget annak kibontakoztatásához. A művészet által egyetemes kitekintés nyílik a világra. Majd Simon Kinga (a tábor kitalálója) szólt az egybegyűltekhez, kiemelve, hogy családjában két „kis művész” van, már évek óta énekkarokban művészkednek az egyházközségben, most érkezett el a nyitás ideje az egyházközség határain kívül is. Sófalvi Szabolcs polgármester elégedettnek mondta magát, mert itt is elindult a tábori tevékenység, és nem kell szent irigységgel szemlélnie a környéken zajló táborokat. Birtalan István alpolgármester, a helyi Kolping Család Egyesület elnöke pedig a különböző egyházközségi csoportok együttműködését, a községre és a vidékre kifejtett áldásos hatását hangsúlyozta.
A tábort a polgármesteri hivatal, a Maros Megyei Tanács, a Kulturális és Örökségvédelmi Minisztérium, valamint néhány marosszentgyör-gyi vállalkozó (Dobos György, Kiss Gyula, Pásztor Vilmos), a Kovács Pékség és a BeWaMi Kft. támogatja.
A vendég „művész-gyerekek” a marosszent-györgyi gyerekeknél éjszakáznak. Egész nap közös tevékenységen vesznek részt (mindenki a maga területén), este 7 órától a kultúrotthonban különféle hangversenyek, táncház színesíti programjukat.
A tanácselnök jóvoltából szombaton a kis művészek megtekintik a marosvásárhelyi Kultúrpalotát és a tűzoltótoronyból a várost.
(Szentgyörgyi)