Mintegy száz énekesmadarat mentettek meg jelképesen a marosvásárhelyi állatkert legutóbbi foglalkozásának résztvevői.
Mintegy száz énekesmadarat mentettek meg jelképesen a marosvásárhelyi állatkert legutóbbi foglalkozásának résztvevői. Az állatkert csatlakozott az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége (EAZA) által indított, A néma erdő elnevezésű kétéves kampányhoz, ennek nyitórendezvényét tartották vasárnap délelőtt a Trópusi Ház előtt.
A projekt célja felhívni a figyelmet a Délkelet-Ázsiában élő madárfajok veszélyeztetettségére. A kis énekeseket hangjuk miatt gyűjtik be, és értékesítik a délkeleti földrészen, ahol otthoni tartásuk termékenység-, illetve státusszimbólumnak számít. Egy madárért egyévi fizetésnek megfelelő összeget is kifizet egy család. Ennek következtében elnéptelenednek, „megnémulnak” az erdők, a természetes élőhelyükről kiragadott madárfajokat pedig a kihalás veszélye fenyegeti.
Halmágyi Ildikó, a marosvásárhelyi állatkert pedagógiai programokat szervező munkatársa a kampány üzenetét a helyi viszonyokra vonatkoztatva tudatosította a résztvevőkben. A gyermekeknek hat, Romániában őshonos énekesmadár fényképét kellett kiemelniük a kalitkákból, majd a hallottak és látottak alapján azonosítaniuk kellett a mada-rakat, amelyeknek rabul ejtése, házi tartása ugyanolyan következményekkel járhat, mint távoli rokonaiké. A jelképes mentés során többek között a tengelic, az őszapó és a csuszka „szabadult”.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató