2020. július 12., vasárnap

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Négyszáz, különböző marosvásárhelyi egyesületekben sportoló gyerek szüleinek aláírásával ellátott levél érkezett kedden szerkesztőségünkbe, melynek címzettjei Dorin Florea polgármester és Claudiu Maior alpolgármester, szerzői pedig a víkendtelepi fedett uszoda kialakításáért mondanak köszönetet a városvezetésnek.

Négyszáz, különböző marosvásárhelyi egyesületekben sportoló gyerek szüleinek aláírásával ellátott levél érkezett kedden szerkesztőségünkbe, melynek címzettjei Dorin Florea polgármester és Claudiu Maior alpolgármester, szerzői pedig a víkendtelepi fedett uszoda kialakításáért mondanak köszönetet a városvezetésnek. „Azért írunk Önöknek, mert nagyrabecsülésünket szeretnénk kifejezni a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal erőfeszítése miatt, mely révén rekordidő alatt sikerült kivitelezni a város sportélete számára rendkívül fontos objektumot, a Víkendtelepen található olimpiai méretű úszómedence befedését. Ez a kiváló lehetőség, mely által több száz gyerek és ifjúsági korosztályos marosvásárhelyi sportoló egy európai színvonalú sportbázison edződhet, újfent azt a figyelmet tanúsítja, mellyel városunk ifjú generációjának komplex nevelése irányában viseltetnek. Még városunk legkörültekintőbb polgárainak is be kell látniuk, hogy az utóbbi három évben a teljes marosvásárhelyi sportmozgalom újjáéledt a polgármesteri hivatal támogatásával. Ekképpen, ahogyan azt mind tudjuk, jeles országos és nemzetközi sporteredmények születtek, így hiszünk benne, hogy ezek az anyagi és szakmai erőfeszítések nem voltak hiábavalók. A szocializálódás, a csapatszellem, az akarat és a harmonikus fejlődés csak néhány tényező, melyekkel gyerekeink, a város gyerekei gazdagodhattak ezáltal. Mindezekért nyilvánosan szeretnénk kifejezni nagyrabecsülésünket a marosvásárhelyi sportélet támogatásáért, ami a jövőre egy erős, a verseny és a sportszerűség szellemében nevelkedő nemzedéket jelent” – áll a levélben.