2024. september 16., Monday

A Marosvásárhelyi ACS otthonában elszenvedett vereséget követően a szászrégeniek a csoport egyik ütőképes gárdáját, a Medgyesi ACS-t látták vendégül. Minden bizonnyal Vili Stoica tanítványai nem felejtik el túl könnyen ezt a mérkőzést, amelynek első félórája valósággal rémálomba illő volt, hiszen az eredményjelző már a 31. percben megsemmisítő 0-4-et mutatott a sárga-feketék javára! Ezek után az, hogy a 6. percben már kétgólos volt a vendégek előnye, igazán nem számít meglepetésnek, bár akkor még igazán hüledezett a közönség attól, amit látott...

A hazaiak számára a „fekete péntek” a 3. percben kezdődött: ekkor Dohotariu remekül ugratta ki Tineiut, aki teljesen egyedül vezette rá a pöttyöst Menyhártra, majd a labda Vîleához került, aki könnyedén a hálóba továbbított (0-1). Három perccel később a házigazdák fiatal hálóőre hajmeresztően mozdult ki Bârsan jobb oldali beívelésére, elvétve azt, s a remekül helyezkedő Noian 6 méterről az üres kapuba „bólintott” (0-2). A 17. percben Dohotariu 35 méteres lövését Menyhárt hihetetlenül körülményesen hárította szögletre, gyakorlatilag ezt a labdát is elügyetlenkedte… A pályán szinte nem is létező CSM Avântul egyetlen első félidőbeli helyzetecskéje a 21. percben adódott, amikor Pop közeli fejese erőtlenre sikeredett. A lendületesen és lazán támadó medgyesiek menetelése a 23. percben a harmadik találattal folytatódott: ekkor Vîlea hajszálpontosan elvégzett bal oldali szögletét követően Dohotariu a büntetőterület közepéből a kapuba küldte a játékszert (0-3). A kapuvédő ennél a gólnál is ludas volt. A 31. percben ismételten megzörrent a magatehetetlen szászrégeniek hálója: ekkor Ursu pontosan továbbított Tineiuhoz, aki pár méterről, zavartalanul a kapuba gurított (0-4)! Kell ennél nagyobb megalázás, mindössze harmincegy perc leforgása alatt? Aligha! Noha teljesen hihetetlennek, megdöbbentőnek tűnt, ami a pályán történt, a játék képe alapján ez volt a két csapat közötti különbség.

A vendégek ellenállhatatlanok voltak és nagyon hatékonyak: hat gólhelyzetből négyet gólra váltottak. Az Avântul „teljesítménye” pedig a legkisebb túlzás nélkül kritikán aluli volt! A második játékrészben, ahogyan erre számítani lehetett, a vendégek már nem hajtottak, a négygólos előny birtokában lazán kezelték a mérkőzést, hiszen megengedhették maguknak. Nagyrészt ennek is köszönhetően a félidő folyamán végre a pályaválasztók is labdába rúghattak. Az első hazai, kaput eltaláló lövést az 53. percben jegyezhettük, amikor Moldovan Tamás 25 méteres kísérletét Blaga magabiztosan megfogta. A második félidő elejétől zuhogó eső ösztönözte a hazaiakat. A fehér-kékek többet birtokolták a labdát, támadtak, azonban zömében veszélytelenül. Nem próbálták menteni a menthetőt, hiszen egy kegyetlen 0-4-nél erről már aligha lehetett szó… Az 55. percben Chirlejan  nagyon közel állt a tetemes hátrány lefaragásához, ám csupán néhány méterről, szemben Blagával a kapust tette naggyá. Majd a 66. percben a kapuvédőnek sikerült újra hárítania Chirlejan veszélyes lövését. Négy perccel később a vendégek lövéssel próbálkoztak, ám Greu 20 méteres kísérlete mellészállt. A 81. percben az Avântul megszerezte az úgynevezett „becsületgólt”: miután Panga közvetlen közelről képtelen volt gólt lőni, a labda Forgaci-hoz került, aki nem hibázott (1-4). A fiatal csatár a második gólját szerezte hazai környezetben, s bátran kijelenthető, hogy akár kezdő is lehetne a pályán az utóbbi mérkőzéseken leginkább csak sétáló Bujor helyett. A 87. percben a medgyesiek immár ötödszörre is betalálhattak volna, ám Stancu közeli fejesét Suciu a léc alól hatalmas bravúrral tolta szögletre! A szászrégeniek kiütéses vereséget szenvedtek, igaz, a csoport egyik komoly feljutási esélyekkel rendelkező együttesétől. A következő játéknapon az Avântul a Gyulafehérvári CSM Unireát fogadja, s ha nem kötik fel alaposan a nadrágot, félő, hogy egy újabb fájdalmas kudarc dereng a láthatáron…

3.liga, 7. csoport, 3.forduló: Szászrégeni CSM Avântul – ACS Medgyesi 2022 1-4  (0-4).

Szászrégen, Avântul-pálya, változékony időjárás, mintegy 250 néző. Vezette: Cătălin Flonta – Cătălin Man, Cosmin Bogdan (mindhárman Kolozsvár). Tartalék játékvezető: Feleki Gellért (Székelyudvarhely). Ellenőr: Vlad Călușer (Bukarest), Tamás Zoltán (Székelyudvarhely).

CSM Avântul: Menyhárt (46. M. Suciu) – Căliani, Bugnar, D. Dan (71. Minka),  Merdariu, Moldován T., M. Pop, Enescu (32. R. Forgaci), Chirlejan, Panga, Bujor (46. Potor).

ACS Medgyes: Blaga – Gurei, Avram, Stan, Maxim (82. Raica), Dohotariu, Tineiu (60. Greu), Ursu (60. Stancu), D. Todoran, Vîlea, Noian.

Gólszerzők: R. Forgaci (81.)., illetve Vîlea (3.), Noian (6.), Dohotariu (23.), Tineiu (31.).