2022. augusztus 12., péntek

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

A Zichy-udvarház napja

Az Art Equest Egyesület, a vajdaszentiványi református egyházközség, a For Move Egyesület, a Horváth-Zichy Egyesület és az Artecotur Egyesület, a vajdaszentiványi RMDSZ hagyományteremtő szándékkal szeptember 18-án, szombaton először szervezi meg a Zichy udvarház napját. 

A program 10 órakor kezdődik a helyi református templomban tartott ünnepi istentisztelettel, majd ezt követően 10.30-tól Henn János, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának színművésze Én és a világ című versműsorát adja elő. A verseket az előadó válogatta, a műsor művészeti munkatársa Gáspárik Attila. A Zichy-kúria udvarán 10 órától hagyományőrző népi játékokba kapcsolódhatnak be a gyerekek. Az érdekeltek 9 és 10 óra között a For Move Egyesület sátránál iratkozhatnak fel. Közben Szabó Aranka osztovátán szövésbemutatót tart. 10 órától a helyszínen gulyásfőző verseny lesz, amelyre hét helybéli csapat nevezett be. Ugyancsak délelőtt a református egyházközség Testvériség sportpályáján kispályás labdarúgó-bajnokság is lesz helyi csapatok részvételével. Az ünnepélyes megnyitó 12 órakor kezdődik, majd utána fotótárlatot nyitnak meg. A képanyag a marosvásárhelyi Marx József Fotóklub tagjainak Vajdaszentiványról készített fotóiból áll. Ezt követően a kúriában bemutatják Katyi Antalnak a települést népszerűsítő filmjét. 13 órától kerekasztal-beszélgetés lesz a község jövőjéről Boer Vasile polgármester, Kovács Levente Mihály, a megyei tanács alelnöke, Kolcsár Gyula, a Felső-Maros mente kistérségi társulat elnöke, Dénes Csaba református lelkipásztor, Simon Szabolcs, a For Move egyesület elnöke, helyi tanácsosok részvételével. 14 órától Buta Árpád és Trozner Kincső operett-összeállítását hallhatják a jelenlevők, 15 órától a kúria pincéjében berendezett vendéglátó-helyiségben borkóstoló lesz a Winecooltour együttműködésével. 17 órától a Shalom és Sofár keresztény együttesek lépnek fel, majd 18 órától a vajdaszentiványi hagyományőrző néptánccsoport és a Pitypang gyermektánccsoport mutatja be műsorát. 19 órától a szászrégeni Dream Flow együttes, majd ezt követően a Selena zenekar szórakoztatja a jelenlevőket. Napközben 10–14 és 17–19 óra között az Art Equest Egyesület lovardája előtti kifutón vezetőszáras lovaglásra is be lehet nevezni. Előjegyzés a 0770-466-052-es telefonszámon. A rendezvényt a Nyárádkarácsonyi Polgármesteri Hivatal és az RMGE Maros is felkarolta.