Idén is kitűnő eredménnyel tértek haza a szászrégeni Alexandru Ceuşianu Általános Iskola magyar tagozatos diákjai a Nagygalambfalván szervezett XXI. ,,Fától fáig, verstől versig” országos versmondó versenyről, melyet Kányádi Sándor emlékére rendeznek. Molnár Csongor (5. osztály) különdíjban, Csuka Szabolcs Róbert (7. osztály) dicséretben részesült, Mester Zsolt (8. osztály) III. díjat kapott, Mester Balázs (6. osztály) pedig I. helyezést ért el.
Mester Balázs 12 éves, a szászrégeni Alexandru Ceuşianu Általános Iskola VI. osztályos diákja. Osztályfőnöke Damó Kálmán, magyar szakos tanárnője Balázs-Szikszai Emese. A Kányádi-vetélkedőn a Nyergestető című verset szavalta. – Nagyon szeretem a színpadot. Nyolcéves korom óta tagja vagyok a szászrégeni Csim-Bumm diákszínjátszó csoportnak, tavalytól a Népszínház Kemény János Társulatának. Kedvenc előadásom, amiben szerepeltem, A császár új ruhája című darab volt, amiben az udvari bolond szerepét játszottam. Ezzel a szereppel, két csoporttársammal közösen, elnyertük az erdőszentgyörgyi Színpad amatőr színjátszó fesztiválon a legjobb fiúszereplőknek járó díjat. Részt vettem szavalóversenyeken, mesemondó versenyeken. A színpadi szereplésen kívül szeretek a barátaimmal játszani, focizni, az utóbbi időben verset írni, de természetesen a számítógépes játékok sem maradnak ki a sorból – mondta Balázs.
Csuka Szabolcs Róbert 14 éves, VII. B osztályos. Osztályfőnöke és magyar szakos tanárnője Balázs-Szikszai Emese. – Négy éve vagyok a Csimm-Bumm gyermekszínjátszó csoport tagja, jelenleg a Népszínház Kemény János Társulatában szerepelek. Színpadra léptünk már március 15., október 6. alkalmával, és színdarabot is adtunk elő. A Marosvásárhelyi Rádió gyermekműsorában is többször részt vettem mint társműsorvezető. Sajnos ezek a koronavírus ideje alatt kimaradtak. Szeretek verset írni (már írtam párat), hobbim a gyurmázás és a színjátszás. A vetélkedőn az Üzenet pásztortűzhöz estéli szállásra című verset mondtam el – nyilatkozta a dicséretben részesült tanuló.
Mester Zsolt 14 éves, VIII. osztályos. Osztályfőnöke Lengyel Zsuzsa, magyar szakos tanára Balázs-Szikszai Emese. – Nagygalambfalván a Fától fáig című verset szavaltam. Kedvenc tantárgyaim a matematika, a történelem, a magyar nyelv és irodalom. Nagyon korán megszerettem a színpadi szereplést. Alig 4 évesen már eldöntöttem, hogy színész szeretnék lenni, azóta is ezen a téren mozgok. Tagja voltam a szászrégeni Csim-Bumm diákszínjátszó csoportnak, majd a Kemény János Társulatnak. Jelenleg az elkövetkező felvételikre koncentrálok. Az erdőszentgyörgyi Színpad színjátszó találkozókon két alkalommal nyertem el a legjobb fiúszereplőnek járó díjat. Első évben egyedül, második évben két társammal együtt (testvéremmel és barátommal). Felléptem könyvbemutató esteken, a szászrégeni magyar napokon, az október 6-i és a március 15-i emlékünnepeken, továbbá a vécsi Kemény-kastélyban szervezett rendezvényeken – mondta Zsolt.
Molnár Csongor, a „négyes fogat” legfiatalabb tagja V. osztályos, Peres Kinga az osztályfőnöke, magyar szakos tanára szintén Balázs-Szikszai Emese. A vetélkedőn a Nyergestető című verset szavalta. Egyházi versmondó versenyeken is remekelt. Egy éve a Csim-Bumm csoport tagja.
Balázs, Robi és Zsolt ezelőtt két évvel dobogós helyezéseket ért el a Erdélyi Magyarok Tolna Megyei Egyesülete által szervezett Március 10. – a székely szabadság napja című szavalóversenyen. 2021-ben és 2022-ben a döntőig jutottak a budapesti Nemzeti Színház és a Magyar Versmondók Egyesülete által szervezett nemzetközi szavalóversenyen. Az idén az iskolájuk által a magyar költészet napja alkalmából rendezett szavalóversenyen mind a négyen első helyen végeztek.
Köszönet illeti a gyermekeket komoly, kitartó munkájukért és a vers iránti szeretetükért, a szülőket, akik mindenben támogatják és biztatják őket. És nem utolsósorban köszönet jár Balázs-Szikszai Emese magyar szakos tanárnőnek és az osztályfőnököknek, valamint P. Béres Ildikó színművésznőnek, aki Zsolti és Balázs útját egyengeti.