Ilyenkor, amikor valóságosan is megérint József Attila különlegesen szép metaforája, hiszen ebben a januári nagy hidegben a bőrünkön érezzük, ahogy „a fagy baltája villog”, öltözködéskor a fő szempont, hogy ne fázzunk. Most induló sorozatunkban arra kértük Bandi Kati textilművészt, aki egy kellemetlen következményekkel járó vakbélműtét okozta kiesés után újra tele van ötletekkel, hogy megosszon néhányat ezek közül.
– Kezdjük tehát a fagyos téli napok és hűvös tavaszi reggelek, esték fő ruhadarabjával, a kabáttal!
– Munkába, szórakozni menet-jövet, ügyes-bajos dolgaink elintézése közepette sok időt töltünk az utcán, és ősztől tavaszig többet és hosszabban látják a kabátunkat, mint a ruhánkat, amit alatta viselünk. Ebből következik, hogy „felöltözött” és kabát nélküli lényünk között is meg kell teremtenünk az összhangot, hiszen minden réteg ruha, amit viselünk, minket képvisel.
– Mit tehetünk a szövetkabáttal, hogy „állig” felöltözve is elegánsak, egyediek legyünk?
– Először is a rövid és háromnegyedes kabátokat említem, ugyanis azok a legnépszerűbbek. Ezeket inkább nadrághoz viselhetjük, de tudni kell, hogy akkor vagyunk elegánsak, ha a szoknya vagy nadrág, ami kilóg a kabát alól, színben és mintában talál a felöltőhöz. A hosszú kabát jobban takar, ezért bármilyen öltözékhez viselhetjük. Készülhet kedvenc stílusunk jegyében, ami lehet a napi divatot követő, de lehet a legkülönbözőbb módon hagyományőrző jellegű is. Mivel az aktuális irányzatokat nagyon sok tévécsatornán megfigyelhetjük, ezúttal a hagyományőrző módozatokról lenne érdemes beszélni. A napi divatról még csak annyit: aki azt akarja követni, legyen nagyon bátor, hiszen csak úgy van értelme a friss divatjegyek átvételének.
– Milyen kabátot visel a textilművész? – érdeklődöm.
– A hagyományőrző öltözködésnek azt a módját is gyakorolom, hogy eredeti széki bundakabátot hordok. Ezt meg lehet tenni bármelyik tájegységünk viseletéből kiemelt darabbal, amit nyugodtan társíthatunk a farmeres viselettel is.
Másik módja annak, hogy átalakítsunk, különlegessé tegyünk egy darabot, ha a készen megvásárolt műszőrme kabátot, de akár egy régebbi vagy új télikabátot díszítménnyel – rátéttel, hímzéssel – viszünk el a kívánt irányba.
A harmadik lehetőség, hogy iparművészre bízzuk a forma és díszítés megtervezését, hogy a kettőt összehangolva egy szép egységben sugározza azt a szándékot, hogy hagyományőrzően legyük modernek.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató