2024. september 1., Sunday

4. liga: Marosludas megállíthatatlan, Szovátán is nyert

• 2013-04-07 16:19:46

Szovátán sem tört meg az éllovas Marosludas lendülete: a 4. ligás bajnokságot gyakorlatilag a kezdetektől uraló alakulat már az első 20 percben meccset eldöntő előnyt alakított ki, a házigazdák pedig – bár kapaszkodtak – mégsem sikerült megfogniuk ellenfelüket.

Szovátán sem tört meg az éllovas Marosludas lendülete: a 4. ligás bajnokságot gyakorlatilag a kezdetektől uraló alakulat már az első 20 percben meccset eldöntő előnyt alakított ki, a házigazdák pedig – bár kapaszkodtak – mégsem sikerült megfogniuk ellenfelüket. Ez volt a 21. forduló rangadója is. A többi mérkőzésen a papírforma érvényesült. Meglepetés csak Búzásbesenyőn körvonalazódott, ahol az első félidőben gólelőnyhöz jutott a vendég Kutyfalva. Szünet után azonban a házigazdák rendezték soraikat, és végül simán megnyerték a találkozót.

Az eredmények: Búzás-besenyő – Kutyfalva 5-1, Dános – Radnót 1-7, Szováta – Marosludas 2-3, Maros-oroszfalu – Nyárádszereda 6-1, Mezőméhes – Náznánfalva 1-2, Nagysármás – Marosvásárhelyi Gaz Metan 0-2, Marosvásárhelyi MSE – Marosvásárhelyi Junior 3-2.

A bajnokság állása: A bajnokság állása: A bajnokság állása: A bajnokság állása: A bajnokság állása: A bajnokság állása: A bajnokság állása:

1. Marosludas 20 18 0 2 99-18 54

2. Gaz Metan 19 14 2 3 48-25 44

3. Marosoroszfalu 20 14 1 5 68-26 43

4. MSE 19 13 2 4 55-25 41

5. Radnót 20 12 2 6 68-43 38

6. Szováta 20 12 0 8 60-42 36

7. Búzásbesenyő 19 11 2 6 62-35 35

8. Náznánfalva 19 9 0 10 33-29 27