Vigyázat, csalók!
2018-09-18 13:18:09
- Mezey Sarolta
A Maros Megyei Rendőr-felügyelőség bűncselekményeket megelőző osztálya felhívja a figyelmet, hogy a bűnözők nagyon leleményesen, jól kifundált trükkökkel verik át áldozataikat.
Legtöbb esetben úgy próbálnak behatolni a kiszemelt áldozat laká-sába, hogy rovartalanítóknak, gázasoknak, villanyosoknak, óra-
leolvasóknak adják ki magukat. A csalók hamis kitűzővel, igazolvánnyal vannak felszerelve, s az emberekkel elhitetik, hogy valóban a szolgáltatók alkalmazottai. Úgy tesznek, mintha dolgoznának, vizet vagy valami mást kérnek, hogy eltereljék a figyelmet. Ezt a pillanatnyi figyelmetlenséget használják ki, és a kéznél levő, fogható dolgokat, pénzt, ékszereket eltulajdonítják.
Tömbházban a szolgáltatók csak akkor végezhetnek ellenőrzést, különféle munkálatokat, ha azt előre bejelentik a tulajdonosi társulásnál, s az közli a lakókkal. A magánházak lakói maguk kérik a szolgáltatók beavatkozását, tehát hívatlanul nem érkezhetnek.
Legyenek óvatosak! Pénzt semmi esetre se adjanak alkalmi látogatóknak semmilyen címen! Még a javasasszonyoknak sem!
Ha csalók áldozatává váltak, azonnal értesítsék a rendőrséget!