2024. september 29., Sunday

Nagyszeben csapatát fogadta a marosvásárhelyi városi sportklub a férfi kosárlabda-bajnokság 2. fordulójában, az első hazai hivatalos mérkőzésen az új idényben. A Dinamo otthonában elszenvedett vereség után a közönség a revansot várta a fiúktól, különösen, hogy az előszezonban 30 ponttal verték idegenben a szebenieket. Azt azonban lehetett sejteni, hogy ez a meccs egyáltalán nem hasonlít majd ahhoz. Így is lett.

Nem kezdett jól a hazai csapat, különösen védekezésben hagyott kívánnivalót a teljesítmény. Aztán elég volt néhány pontatlan dobás, hogy az ellenfél hét ponttal elhúzzon, s hosszú percekig elsősorban az tekinthető eredménynek, hogy a különbséget sikerült szinten tartani. Végül egy időkérés hozott változást, Faragó Péter agresszív egész pályás letámadást kért a csapatától, ennek köszönhetően pedig egy 10-0-s parciálissal sikerült 43:43-as döntetlennel vonulni szünetre.

A mérkőzés gyakorlatilag a harmadik negyedben dőlt el, amikor a szebeniek nem találták a marosvásárhelyi védelem ellenszerét, a hazaiak dobószázaléka pedig látványosan feljavult, Sánta támadó lepattanóival több labdát szerzett, Martinić lélektani pillanatokban dobott két triplájával pedig 13 pontra nőtt a különbség a negyed végére.

Ennek ellenére még nem volt vége, Nagyszeben megpróbált visszakapaszkodni, hat pontra is feljött, azonban egy Gajović-tripla gyakorlatilag eldöntötte a meccset, egy újabb Martinić hárompontos – ezúttal palánkkal – pedig megadta a kegyelemdöfést. Martinić amúgy tíz próbálkozásból csupán háromszor talált be a félkörön túlról, ám mindegyik alkalommal lélektani pillanatokban sikerült ez neki.

Ha szünetben nem csak az eredményjelzőn, hanem a statisztikákákban is kiegyensúlyozottság volt látható, a végére Marosvásárhely minden elemben ellenfele fölé emelkedett. Mivel lepattanózásban (36-32) és eladott labdákban (8-14) is hazai fölény mutatkozott, több dobással próbálkozhatott a házigazda, ráadásul jobb hatásfokkal (49-44%), kiemelendő azonban, hogy a hárompontos dobások pontossága a szünetbeli 33%-ról a végére 42%-osra javult.

A mérkőzés kellemetlen intermezzójaként, egy perccel a vége előtt, Dragoste azzal élte ki frusztrációját, hogy csúnyán fellökte Casalét. Utóbbit csak társai tudták visszafogni, hogy ne kezdjen verekedést, de kapott egy technikai hibát, amivel ki is pontozódott. Dragoste ellen pedig csak sima faultot ítéltek, pedig sokkal durvább és agresszívabb mozdulat volt, mint például amiért Martinićot az előző idényben nyolc fordulóra eltiltották. Érti ezt valaki?

A bajnokság újabb pénteki mérkőzéssel folytatódik a marosvásárhelyiek számára, hiszen a Brassói Corona elleni mérkőzést a DigiSport ismét műsorra tűzte. A találkozót október 4-én, este háromnegyed nyolctól játsszák.

Fotó: Nagy Tibor

Kosárlabda Nemzeti Liga, 2. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Nagyszebeni CSU 89:75 (21-22, 22-21, 23-10, 23-22).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 1351 fizető néző. Vezette: Matei Bănică (Bukarest), Narcis Dan (Szatmárnémeti), Alexandru Sandu (Jászvásár). Ellenőr: Viorel Constantinescu (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Martinić 21 pont (3), Gajović 16 (3), Reljić 14 (2), Jeremić 11 (1), Sánta 9, Person 8, Casale 7 (1), Borșa 3 (1), Șolopa, Engi-Rosenfeld, Kiss, Bodó.

Nagyszeben: Pipkins 14 pont (1), Threatt 13 (3), Čolak 13 (3), Dragoste 12 (1), Popa 9 (3), Szkízász 8, Gross 6, Banciu, Sledinschi. Kispadon: Mitrache, Zétosz, Drăgan.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 1. forduló: Nagyszebeni CSU – Brassói Corona 77:68, Nagyváradi CSM – Bukaresti Steaua 94:672. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Nagyszebeni CSU 89:75, SCM U Craiova – Bukaresti Dinamo 71:70, CSM Baschet Petrolul Ploiești – Brassói Corona 57:67, Galaci CSM – Bukaresti Rapid 68:100, CS Vâlcea 1924 – FC Argeș Pitești 68:63. A Kolozsvári U-BT – Nagyváradi CSM és a Bukaresti Steaua – CSO Voluntari mérkőzés lapzárta után fejeződött be, a Temesvári SCM – Konstancai CSM összecsapást ma játsszák.

A visszavágón javított a Konstanca

Bejutott a FIBA Európa Kupa csoportkörébe a Konstancai CSM kosárlabda-csapata. A tengerparti együttes csütörtökön 84:71-re felülmúlta a BC Dnyiprót a selejtező visszavágójában. A keddi, első mérkőzésen az ukránok nyertek 71:69-re. Mindkét találkozót Konstancán rendezték. A román csapat a FIBA Európa Kupa C csoportjába került, a Cholet, a Giants Antwerp és Fribourg Olympic társaságába.

Vereséggel kezdett a BKT EuroCup sorozatban a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda-csapata. Szerdán a BT Arena 6100 fős közönsége előtt a házigazdák 93:86-ra kikaptak a Cedevita Olimpia Ljubljanától.